Eşinizle Her Konuyu Konuşun

Aşk/İlişkiler, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Eşinizle her konuyu konuşabileceğinizi biliyor muydunuz? İletişim çok önemlidir ve tüm insanlar ilişkilerinin temelini oluşturur. İkili ilişkilerde de iletişim çok önemldiir. Kişileri hem ruhsal hem de fiziksel olarak birbirine bağlar. Ayrıca ruh sağlığına ve fiziksel sağlığa da iyi gelir.

Eşinizle Her Şeyi Konuşun

iyle konuşamayan bir insan herşeyden önce dost olamaz. Birbirlerinin hayatlarını bilemez. Kaygılar ve hayaller paylaşılamadığı için planlar yapılamaz. Konuşabilen çiftler sorunlarını çözerler ve birbirlerini anlarlar. Hallolmayan bir sorun kalmaz ortada.

Konuşmayı başarmak önemlidir. Karşınızdaki kişi ile konuşabilmeyi başarmak belki de bir ilişki için verilmesi gereken en büyük mücadelelerden biridir. Birbirinizin yaralarını sarabiliyorsanız dünyadaki tüm kötülüklerin üstesinden gelebilirsiniz. İletişşimi yüksek çiftler iyi çocuklar yetiştirir ve güzel iletişim alışkanlığını çocuklarına da geçirir. Böylece iletişimi kuvvetli bir aile meydana getirir.

Kızıyla konuşmayan bir anne ya da oğluyla konuşmayan bir baba iletişim sorunlarının yaşanmasına neden olur. Aile içerisinde sıkı dostluklar kurulmaz ve kişiler birbirinin yaşadığı sorunları bilmez. Böyle bir ortamda kimse kimsenin sorununu bilmez ve herkes tek başına mücadele etmek zorunda kalır.

Bireyler kendini ifade etmeyi bilmeliler. Bu şekilde yetiştirilmeliler. Arzularını dile getirmeyi ve eleştirilerini yapıcı bir ortamda aktarmayı bilmeliler. Farklı düşünce ve eğilimlere saygı duymayı ancak iyi bir iletişim sayesinde öğrenebilirler. Başkasını dinlemeyen empati kuramaz. Empati kuramayan da başkasını anlayamaz. Sadece dinlemek de yetmez. Sadece dinlemek iletişim için yeterli değildir. Uygun bir karşı dönüşü kişilerin yapabilmesi gerekmektedir. Bu da kurulmuş sıkı ilişkiler ve iletişim ile mümkündür.

 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir