Erkekler Evlilikten Neden Kaçar

Aşk/İlişkiler, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Erkekler evlilikten kaçmakla suçlansalar da bunun birçok nedeni vardır. Erkekler üzerlerine yüklenen sorumlulukları almamak için evlilikten kaçarlar. Birçok erkek beraber yaşamaya daha meyillidir. Aslında evlilik ile beraber yaşama arasında hiçbir fark bulunmasa da toplumsal baskılar nedeniyle bu dayatılır. Erkekler imkanları olduklarında evlenmeye meyillidirler. Hem eşlerinin hem de çocuklarının sorumluluklarını kendilerini hazır hissettiklerinde almak isterler.

Erkek neden evlilikten kaçar?

– Kendisini bir aile kuracak olgunlukta hissetmiyordur. En önemlisi de maddi imkanlara sahip görmüyordur. Yuvayı dişi kuş yapar klişesini bilse de erkeğin sorumluluğun farkındadır. Ataerkil bir toplumda yaşamanın baskısı altındadır. Aile reisi gibi göremez kendini. Maddi anlamda hem kuracağı ailesini hem de kendi ailesini desteklemesi bekleniyordur. Bu şartları sağlayamayan bir erkek evliliğe yanaşmak istemez.

– Yaşanmış travmalar da erkeği evlilikten soğutur. Kendi anne babasının boşanmış olması, ayrılıklar yaşamak evlilik fikrinden soğutabilir. Aldatmalar ve ihanetler de bir erkeğin evliliğe kötü bakmasına neden olabilir.

– Partnerini yeteri kadar sevmiyorsa ya da tek eşli olmak istemiyorsa evlenmek istemeyebilir.

– Maddi durumunun yanı sıra manevi durumunun da müsait olması lazım evlenmek için. Bazı insanlar duygusal olarak çok dibe vururlar. Yaşadıkları kötü olaylar nedeniyle içlerine kapanabilirler. O nedenle eskisi kadar birilerini sevemezler. Bu durumda da sağlıklı ilişkiler kuramazlar ve evliliğe yaklaşmazlar. Bütün bu nedenler erkekleri evlilikten soğutur.

 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir