Erkekler İçin Erotizm Olmazsa Olmaz

Aşk/İlişkiler, Cinsellik, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Kadınlar ön sevişmeyi romantik olduklarından dolayı daha çok tercih ederlerken, erkekler neden erotizm ve orgazmı öncelikli tutarlar. Evet biz kadınlar ön sevişme ile ruhsal doyum yaşama taraftarıyken erkekler bizden çok farklı düşünüyorlar. Biz kadınlar ruhsal doyum için cinselliğe yanaşırken erkekler fiziksel doyum amacıyla cinselliği yaşamak istiyorlar.

Erotizm neden erkekleri için ilk sırada yer alıyor?

Kadın ve erkek hem fiziksel hem de ruhsal tabanda birbirlerinden ayrılan canlılardır. Her anlamda kadın ile erkek birbirinden ayrılır. Cinsel düşünce bakımından da kadın ve erkek birbirinden ayrılır çünkü her ikisi de farklı düşünce ve duygu yapısına sahip olduğu için beklentileri farklı gelişir.

Kadınlar cinsel açıdan uyarılmayı ya da tatmin olmayı beklemezler. Kadınlar yaşadıkları seksten ruhani olarak birşeyler alsınlar bu onlara yeter. O nedenle birçok kadın ‘Eşim tatmin olsun. Ben olmasam da olur’ diye düşünüyor. Aslında erkekler duygusuz değiller. Erkeklerin amacı orgazm aracılığıyla duygularını yeniden ortaya çıkarmaktır. Hani derler ya ‘Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır’ diye. İşte o hesap.. Kadınlar duygusal doyum için seksi tercih ederken erkekler duygusal doyuma orgazm ile ulaşmanın yolunu arıyorlar.

Erotik olmak için kadınların yapması gereken bazı şeyler var. Kadınlar cinsellik esnasında erkeğe ‘Seninim, hadi biraz daha ilerle ve bana tamamen sahip ol’ gibi sözler söyelebilir. Bu erkeğe kendini daha güçlü hissettirecek ve kadını erkeğin gözünde daha erotik yapacaktır. Kadınlar erkeğe ‘Seni istiyorum, senin için çıldırıyorum’ gibi sözler de söyleyebilir. Bu sözler bir kalıp değildir. Kadın yaratıcılığını kullanarak herşeyi erkeğe bu esnada söyleyebilir. Yeter ki bu cümle onu kışkırtsın.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir