En İyi 6 Kemik Güçlendirici Gıda

Güzellik Mar 01, 2023 Yorum Yok

Bu makalemizde sizlere kemik güçlendirici besinler, besinler ve içeceklerden bahsedeceğiz. Kemik yapan besinler listemiz ile daha sağlıklı kemiklere kavuşacaksınız ve osteoporozu önleyeceksiniz. Maalesef 40 yaşına gelindiğinde, gövde eski kemiği değiştirmeyi bıraktıkça bu Kıymetli yapılar kütle kaybetmeye başlıyor. Bu kademeli kayıp, kendi gücünüz altında devinim etme yeteneğinizi etkileyebilir ve kemik erimelerinizi azaltmak için gereken besinleri depolamadığınız sürece, osteoporoz üzere zayıflatıcı bir durum geliştirme riskinizi artırır. Yediğimiz şeyler ve yıllar boyunca yaptığımız faaliyetler kemik sıhhati üzerinde bir tesire sahiptir.

Kemik Güçlendirici Gıdalar​

Kötü , raşitizm ve osteoporoz üzere durumlara neden olabilir ve ömrün ilerleyen periyotlarında düşme sonucu kemiğin kırılma riskini artırabilir.

Sağlıklı ve istikrarlı bir diyet, erken yaşlardan itibaren sağlıklı kemikler oluşturmanıza ve bunları ömrünüz boyunca korumanıza Yardımcı olacaktır. Sağlıklı kemikler oluşturmak ve korumak için yiyecekleri diyetinize iç ettiğinizden emin olun. Mevzu diyet ve kemik sıhhati olduğunda çeşitliliğin Değerli bir faktördür. Bu nedenle, her öğüne yeterli bir yiyecek karışımı iç ettiğinizden emin olun. Kemikleriniz size teşekkür edecek.

Süt, Kemik Oluşturan Kalsiyum için Eksiksiz Bir Kaynak Olabilir​


Süt, yoğurt ve peynir üzere süt eserlerinin her Vakit kemik sıhhatiyle ilgili konuşmalarda gündeme gelmesinin bir nedeni var: Kemik gücüne ve yapısına katkıda bulunan anne besin olan kalsiyumdur.

Tam yahut yağsız süt eserlerini seçip seçmemeniz şahsî tercihinize bağlı olacaktır. Kilo vermeye çalışıyorsa, daha az yağlı eserler kullanabilir. Kusursuz kalsiyum kaynaklarıdır. Yağı çıkardığınızda, tıpkı vakitte yağda çözünen vitaminleri de çıkarırsınız. kuvvetli kemikler oluşturmak için yağda çözünen vitaminler, destek edilmiş besinler tercih edin.

Kuruyemiş, Kemikleri Güçlendirmeye Yardımcı Olmak İçin Magnezyum ve Fosfor Sağlar​


Kuruyemişler bir ölçü kalsiyum içerir, lakin birebir vakitte kemik sıhhati için Gerekli olan iki besin daha sunar: magnezyum ve fosfor. Magnezyumun kemiklerdeki kalsiyumu emmenize ve tutmanıza Yardımcı olur. Fosfor kemiklerin Kıymetli bir bileşenidir.
Bayan sıhhati için magnezyum almak için 5 neden

Tohumlar, Kuruyemişlere Misal Kemik Destekleyici besin Profiline Sahiptir​


Chia tohumları, keten tohumu (öğütülmüş olarak yiyin), kabak çekirdeği ve susam tohumları, diyetinize eklemek için yalnızca birkaç olağanüstü tohum çeşididir. Susam kalsiyum, magnezyum ve fosfor harika bir kaynaktır. Diyetinize daha Çok tohum eklemek için, en sevdiğiniz salataya susam tohumları serpmeyi yahut bir sonraki pişirme projenize chia tohumlarını eklemeyi deneyin.

Sebzeler Kemikleri Güçlendirmeye Yardımcı Olan Bir Bol besin Sağlar​


Yeşilliklerinizi Yemek için Öbür bir nedene gereksiniminiz varmış üzere ! Turpgillerden sebzeler olarak isimlendirilen yapraklı yeşil sebzeler, K vitamini ve kalsiyum üzere kemik sıhhatini destekleyen Türlü besinler sağlar ve belirtildiği üzere, bu besinler kemik sıhhatini güçlendirmede rol oynar. K vitamini, sağlıklı kemikler oluşturmaya Yardımcı olmak için kalsiyum ile Bir arada çalışır. K vitamini eksikliği osteoporoz ve kırıklarla ilişkilendirilmiştir.

Turpgillerden sebzeler ortasında ıspanak, lahana ve bulunur. Pişmiş lahana K vitamini açısından kusursuz bir kalsiyum kaynağıdır. Çorbalara, salatalara ve daha fazlasına atabileceğiniz bu Fazla istikametli yapraklı yeşil, tıpkı vakitte düzgün bir kemik dostu A vitamini kaynağıdır. Lahana size nazaran değilse, brokoliyi tercih edin. Bu sebzeler kemik güçlendirici kalsiyum ve magnezyum sunuyor.

Ispanak Fazla ölçüde kalsiyum içeriyor üzere görünse de, tıpkı vakitte kalsiyum emilimini azaltan oksalik asit içerir ve bu nedenle güzel bir kalsiyum kaynağı değildir.

Fasulye, Kemik Dostu Besinlerle Yüklü Bir Santral Bitkisi Gıdasıdır​


Bir Fazla fasulye tipi vardır. Her türlü fasulye çeşidi magnezyum, kalsiyum ve fosfor üzere kemik yapan bir besin Samimi dozu vermektedir. Buna ek olarak fasulye tipik olarak lif ve protein bakımından yüksektir ve bu da bitki bazlı bir diyet uygulayanlar için Özellikle faydalı olabilir. Geçmişte yapılan araştırmalara nazaran, bitki temelli bir beslenme planı olan vegan bir diyet, gereğince kalsiyum yerseniz kemik kırılması riskinin artmasıyla alakalı değildir.

Cinsiyetinize ve Ömür evrenize bağlı olarak yetişkinlerin günde 1.000 ila 1.300 miligram (mg) kalsiyum almasını önermektedir. Fasulye üzere bitki besinleri, bu kalsiyum gayesine ulaşmanıza ve ek besinler sağlamanıza Yardımcı olabilir.

Yağlı Balıklar Sağlıklı Kemikler İçin besin Hususu Olan D Vitamini Sağlar​


Biricik başına diyetin size kâfi D vitamini sağlamamasına karşın, somon, ton balığı ve alabalık üzere yağlı balıkların güneş ışığı vitamininin bir kısmını sağlamaktadır. D vitamini yağda çözünebilir ve kemik büyümesi ve yine yapılandırılmasında Değerli bir rol oynar. Spesifik olarak, yetişkinler günde 20 mcg yahut 800 IU D vitamini hedeflemelidir. Yağlı balıklar, D vitamini için en düzgün besin kaynakları ortasındadır.

K vitamini iki halde bulunur: K1 vitamini (filikinon) ve K2 vitamini (menakinon). K2 vitamini, kardiyovasküler sistemi takviyeler. Ayrıyeten kemik metabolizmasında Gerekli proteinler için bir koenzim misyonu görür.

Bu bulgular, K2 vitamini desteklerinin menopoz sonrası bayanlarda kemik sıhhatini dayanaklar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir