En Erotik Bölge

Aşk/İlişkiler, Cinsellik, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

En erotik bölge sizce neresidir?

İngiltere’de Bangor Üniversitesi’nde bir araştırma yapıldı. Çok sayıda uzmanın katıldığı araştırmada bir grup deneğe sorular soruldu ve onlara karşı cinste en erotik buldukları yer soruldu. İşin ilginç yanı herkes anket sonucunda kalçalar ya da göğüslerin çekici geleceğini ve erotik bulunacağını düşünse de göğüsler ve kalçalar bu ankette sınıfta kaldı diyebiliriz. Anket sonuçları kamuoyuyla paylaşıldığında ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Erkekler ve kadınlar en erotik bölge olarak dudak ve ağzı seçtiler.

Erkeklerin kadın vücudunda en erotik bulduğu bölgeler rakamsal olarak şunlar

– Dudak ve ağız: Bu bölge 7.9 puan alarak ilk sıraya oturmuştur. Dudaklar ve ağız bir kadını en çekici yapan yerlerdir. Anketteki erkekler böylece kalça ve göğüs aşığı olmadıklarını da ortaya koydu. Ankete katılan erkekler bir kadının dudakları ve ağzı erotikse o kadının onlara çekici geldiğini belirttiler.

– Çıplak omuzlar ve boyun: Bu bölge 7.5 puan alarak ikinci sırada yer aldı.

– Göğüsler bu ankette 7.3 puan alırken, popo 4.5 puan aldı. Kalçalar 3.5 puan alırken ayaklar sadece 1 puan aldı.

Erkeklerin vücutlarındaki en erotik bölge kadınlara sorulduğunda ise kadınlar da dudak ve ağız dediler. Dudak ve ağız 7 puan alırken, baldırlar 5.8 puan aldı. Çıplak omuz ve boyun 5.6 puan alırken, göğüsler sadece 4.8 puan aldı. Bel ve kalça 2.8 alırken, kol da sadece 1 puan aldı.

 

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir