En Çekici Meslek

Genel, Moda Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Yapılan araştırmalar kariyer sahibi erkeklerin kariyer sahibi kadınları daha çekici bulduğunu ortaya koydu. Artık erkekler fiziksel özelliklere ve güzelliğe bakmıyor, kim kariyer sahibiyse o kadınlardan daha fazla etkileniyorlar.

En Çekici Meslekler Nelerdir?

Bu cümle sizi korkutmasın. Kariyer sahibi kadınlar çok hırslıdırlar. Bir kadının sizden daha fazla kariyeri olabilir. Ama bu daha iyi bir ilişki yürüteceği anlamına gelmemektedir. Sevgilinizle aranızda olan paylaşımların yoğunluğu ve aranızdaki güven duygusu sizi ve ilişkinizi bu günlere taşıdıysa kariyerli kadın ne kadar çekici olsa da pek birşey elde edemeyecektir çünkü kariyerli kadın hırslıdır ve her zaman başkalarını ezerek bir yerlere yükselmiş. Bu güç savaşını ilişkisine de yansıtacağı için ilişkisinde başarısız olacaktır. Kariyerinde başarılı olması bir insanı hayatın her anında başarılı yapmayacaktır. Eğer böyle olsaydı magazin sayfalarında her gün bir ayrılık, bir boşanma haberi okumuyor olacaktık. Ün ve para bile ilişkileri düzeltmek için yeterli değildir. Kariyer de bir yere kadar açıkcası. Magazin sayfalarında ayrılık haberlerini okuduğunuz insanların çoğu kariyer ve para sahibi insanlardır ancak bu kadar çok imkanları olduğu halde, ilişki terapistlerinde bu kadar dolandıkları halde ilişkilerini yürütememektedirler. İlişki yürütmek bir sanattır çünkü..

Yapılan araştırmalar bazı kariyerli mesleklere sahip insanların daha çekici bulunduğunu ortaya koyuyor. Bazısı hostesleri ilgi çekici bulurkken bazısı da güzellik uzmanını ya da moda tasarımcısını ilgi çekici bulmaktadır. Avukatlar, tiyatrocular, öğretmenler ve pilotlar çekici bulunan meslek gruplarındandır.

Günümüz ilişkileri ekonomik durumdan dolayı da değişmeye başladı. Eskiden erkeğin kariyeri ve mesleği önemliyken artık kadının da sosyal ve ekonomik durumu önem kazanmaya başladı. İşler biraz tersine döndü açıkcası. Ekonomik seviyesi yüksek insanlar daha kolay eğitim alarak kariyerini daha kolay yoldan edinebiliyor. Ekonomik seviyesi iyi olmayan insanlar da diğerlerinin kolay yolla geldiği yollara gelebilmek için çok çaba sarfetmek zorunda kalıyor. Gelir dağılımının eşitsiz olduğu toplumlarda kariyer sahip olduğu hangi özellik ile bir ilişkide belirleyici olur bilinmez ama kişilerin kariyerlerine bakarak karakterlerini ya da kapasitelerini öğrenemeyeceğiniz aşikar. Çünkü çok zeki insanların iyi eğitim alamadıkları için geride kalmaları söz konusudur. Zekası çok da işlemeyen insanların ve hatta kötü diyebileceğimiz sınıftaki insanların da ekonomik durumları nedeniyle kariyer sahibi olduğu bir dönemde kariyer ne kadar belirleyicidir yeniden tartışmak gerekmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir