Emzirme Döneminde Arveles Kullanımı

Anne/Çocuk, Gebelik, Genel Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Bu ilaç bilindiği üzere kas ya da damar içi ile kişiye uygulanır. Bu ilaç steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar arasındadır ve ağrı kesici bir işlev görür. Ameliyat sonrası ağrıları keser ve böbrek ağrılarına iyi gelir. Bel ağrısında da kullanılır.

Arveles ilacı 50 mili gram tremetamol içerir. Ayrıca da 2 mili litre çözelti içerir. Bu çözelti renksiz ve berraktır. 6 ampül olarak satılır.

Emzirme Döneminde Arveles Kullanımı

İçerisinde tremetamol haricinde sodyum klorür ve sodyum hidroksit bulunmaktadır. Ayrıca enjeksiyonluk su ve etanol bulunmaktadır.

Eğer trometamole ya da ilacın içeriğindeki etkin maddelere alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız. Asetilsalisilik asit ya da steroidal olmayan antiinflamatuvar ilaçlara karşı hassas ve astım sorununuz varsa bu ilacı kullanmamalısınız. Ayrıca alerjik rinit, burun polipleri ve ürtiker gibi durumlardan şikayetçiyseniz bu ilaçları kullanmayınız. Alerji nedeni ile boğazınızda ve yüzünüzde şişme görülüyorsa bu ilacı almamalısınız. Göğsünde hırılı duyan kişiler ile peptik ülseri olan kişilerin de bu ilacı almaması önerilmektedir. Bağırsak kanaması geçiren birinin ya da göğsünde yanma hissi duyan ve sindirim sorunları yaşayan kişiler ile karaciğerinde sorun olan ve kalp yetmezliği görülen kişilerin bu ilacı almaması gerekmektedir. Ayrıca böbrek sorunları ya da karaciğer sorunları olan kişiler ile Crohn hastalığı ya da ülseratif koliti olanların almaması gerekmektedir. Kan pıhtılaşma sorunu olanların ve kanama görülenlerin bu ilacı kullanmaması gerekmektedir.

Üstelik emziren annelerin de bu ilacı kullanmaması gerekmektedir. Hamileliğin 3 aylık dönemine giren kadınların bu ilacı almaması gerekmektedir.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir