Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Güzellik Eki 26, 2022 Yorum Yok

Doğum kilolarından kurtulmak nizamlı ve istikrarlı beslenme ile sporun bir ortada yapılması sonucu mümkündür. Bilhassa nizamlı uykunun bu bahiste hissesi çok büyüktür. Bayanlar için daima olarak sorun çıkaran fazla kilolar, bilhassa hamilelikten sonra sıhhatsiz boyutlara gelmektedir. Bu nedenle bayanların doğumdan itibaren kilo verme çalışmalarına başladığı görülür. Doğum sonrası kilo verme teknikleri içinde spor, sistemli beslenme ve uyku büyük kıymet arz eder.

Doğum Sonrası Kilo Vermek

Kadınlar sıklıkla birbirlerine doğum sonrası nasıl kilo verdiniz sorusunu yönelterek doğum sonrası kilo verme taktikleri öğrenmeye çalışır. Lakin uzmanlara nazaran, doğum kilolarını vermek, hamilelik periyodundan başlar. Hamilelik devrinde de sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi, sağlıklı kilo alımı hudutlarında kalınması bu mevzuda değer arz eder. Bunun yanında sezaryenden sonra kilo vermenin daha sıkıntı olduğu bilinmektedir.

Doğum Kilolarını Vermede Neler Tesirlidir?

Doğum kilolarını verirken en büyük etmenler uyku ve yemektir. Bunların tesirleri ve öbür ögeler şu halde sıralanabilir:

  • Uyku: yemek ile uyku ortasındaki bağ bilinmekte iken, emzirme sürecindeki hormonlar nedeniyle bu bağ daha sıkı hale gelir. Az uyuyan anne daha fazla yer ve kilo alır.
  • Düzenli cinsel bağlantı: Cinsel ilginin kilo vermedeki tesiri bilinse de, doğum sonrası bu tesir artar.
  • Spor: spor yapan annelerin daha süratli kilo verdiği ve daha sıkı bir bedene sahip olduğu görülmüştür.
  • Emzirme: Emziren annelerin daha kolay kilo verdikleri görülmüştür. Lakin annenin hormonal dengesizlik kaynaklı tatlı krizlerine dikkat etmesi gereklidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir