Bu İşaretler Boşanmayı Gösteriyor

Aşk/İlişkiler, Genel Ağu 31, 2022 Yorum Yok

Evlenmek için pek çok neden bulunmaktadır. Boşanmak için de… Boşanma zamanının geldiğini gösteren bazı işaretler bulunmaktadır.. İşte o işaretler..

Boşanmayı Gösteren İşaretler

– İyilik: Eğer karşı taraftan daha iyi olduğunuzu düşünüp, daha iyilerine layık olduğunuza inanmaya başladıysanız evliliğinizde bir sorun var demektir. Bu konular kafanızı çok meşgul ediyorsa ve başka arayışlara girdiyseniz öncelikli hedefiniz evliliğinizi kurtarmak olmalıdır.

– Kısıtlanma: Evliliğiniz size kendinizi kısıtlanmış hissetmenize neden oluyorsa o zaman evliliğinizde sorun var demektir. Evliliğiniz kariyerinizi yapmanıza ya da seçimlerinizde engel oluyorsa boşanma ihtimali yaklaşıyor demektir.

– İletişimsizlik ve kişisel farklılıklar: İletişimsizlik ve kişisel farklılıklar nedeniyle de ilişkiler zarar görüyor. Kişiler birbirlerini dinlemediklerinde karşı tarafa sadece konuştuklarında aralarında paylaşım da olmaz. Kişiler birbirlerini dinlemeliler. İletişim sadece konuşmak değildir. Karşılıklı dinleyerek birşeyler öğrenmektir. Kişiler arasındaki kültürel farklılıklar da boşanmaya götüren nedenler arasındadır.

– Değişim ve güven: Evlilik parmağa yüzük takmak değildir. Bir evi paylaşmak, yaşanılan hayatın ve alışkanlıkların değişmesi ve bu değişimde ortaya çıkan uyumsuzluklar kişiler arasındaki iletişimi bozmaktadır. Güven de önemlidir. Bir evliliğin olmazsa olmazıdır.

– Kıskançlık ve finans: Kıskançlık güvensizliğin sonucudur. Bir ilişkide kıskançlık varsa güven yok demektir. Kıskançlık evlilikleri bitiren bir nedendir. Finans da bir evlilik için önemlidir. Kişilerin ekonomik durumlarının kötü olması evlilikleri bitiren bir durumdur. Maddi sorunlar bir evlilikte saygının bitmesine neden olmaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir