Bitkisel Formüllerle Kırışıklık Tedavisi

Güzellik Eki 26, 2022 Yorum Yok

Bitkisel tekniklerle kırışıklığı giderebilmek için uygulanması gerekenlerden kimileri şunlardır:

  • Portakal suyunu kırışıklıkların olduğu bölgelere sürmek
  • Birkaç damla Hint yağını kırışıklıkların olduğu bölgelere sürmek
  • Avokadonun posasını kırışıklık olan bölgelere sürmek
  • Salatalık dilimlerini bilhassa göz etrafı olmak üzere kırışıklık olan bölgelere koymak

Kırışıklığı Azalttığı Kanıtlanmış Olan Yöntemler

Kırışıklığı azalttığı kanıtlanmış olan teknikler şunlardır:

  • Ultraviyole ışınlar cildin dış katmanına ziyan verici tesire sahiptirler. Dolayısı ile cildin nem dengesini müdafaasını da engellerler. Bu ışınları güneş ışınlarından aldığımız için; güneşe uzun müddet maruz kalmaktan kaçınılmalıdır.
  • Sigara içerken yapılan emme hareketi, ağız etrafında kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Birebir vakitte cildin paklığı için de bir tehlikedir. Ciltte zehirli unsurların birikmesine neden olduğundan; cilt elastikiyetini kaybeder. Bu yüzden de cilt yenilenmez ve bu cildin yaşlanmasına neden olur. Bunun olması için illa kişinin kendisinin sigara içmesi gerekmez. Etrafında sigara içildiğinde de birebir durum oluşur.
  • Cildin pak ve gözeneklerinin açık olabilmesi için cildi meyyit derilerden nizamlı olarak temizlemek gereklidir. Bu da cildin daha genç olmasını sağlar.
  • Düzenli ve verimli uyku cilde uygun gelmektedir. Sistemsiz uykunun harekete geçirdiği kortizol hormonu hücre yapılanmasını bozduğundan ve gerilimi arttırdığından cilde âlâ gelmez. Dolayısı ile uykuya ehemmiyet verilmelidir.
  • Göz etrafında oluşan kırışıklıkları engellemek emeli ile; kişinin gözü bozuk ise numaralı gözlük takmalıdır, güneşten rahatsız olduğu için gözünü açamıyor ise güneş gözlüğü takmalıdır. Gözünü kısarak etrafa bakmaması göz etrafının kırışıksız kalabilmesi ismine kıymetlidir.

Cildin Sağlıklı Olabilmesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Cildin sağlıklı olabilmesi için beslenme alışkanlığı kıymetli bir ölçüttür. Bilhassa A, E ve C vitamini bakımından güçlü olan besinler tüketilmelidir. Ayrıyeten sıvı tüketimi fazla olmalıdır. Günde 8 bardak su içilmelidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir