Bişektomi Nasıl Yapılır?

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Güzellik Eki 21, 2022 Yorum Yok

Günümüz insanları daha genç bir görünüme sahip olmak amacıyla estetik operasyonlardan faydalanırlar. Bu operasyonlardan biri de bişektomidir. Bişektomi işlemine yanak cerrahisi de denmektedir. Kişinin dikkat çekici elmacık kemiklerine, daha keskin ve daha ince bir yüz hattına sahip olmasını sağlar. Özellikle kare ve U şeklinde yüz hatlarına sahip olan insanlar ya da dolgun yanaklara sahip olan insanlar bişektomi operasyonunu tercih ederler. Kalıcı bir estetik olan bişektomi operasyonunu Hollywood yıldızları sık sık tercih etmektedirler. Bu sebeple ‘’Hollywood Yanağı’’ olarak da adlandırılır.

Yanaktaki bukkal yağ dokuları alınarak oluşturulan bu operasyon da bölge inceltilir ve yüze üçgen bir görünüm verilir. Kesikler yanak ortamında bulunduğu için yanağın görünen tarafında rastgele bir iz oluşmaz ve bu sayede yüzdeki estetik görünüm olumsuz olarak etkilenmez. Bu yöntemle kilo alma zamanlarında büyüyen ve yüzün yuvarlak görünmesine sebep olan yağ dokuları basitçe yaklaşık 30 ile 35 dakika arasında alınabilir.

Bişektomi İşlemi Ne İçerir?

Bişektomi lokal anestezi ile yapıldığından ötürü ayakta tedavi edilebilen bir estetik operasyon türüdür. Diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi bişektomi ameliyatı öncesinde de hastanın beklentileri, istekleri ve hastanın isteklerinin ameliyat ile olası olup olmayacağı göz önünde bulundurulur. Tüm bu konular ile ilgili hasta ile beraber doğru bir planlama yapılarak operasyon gerçekleştirilir. Böylelikle operasyon ardından hastanın aynadaki görüntüsünden maksimum düzeyde memnun kalması hedeflenir.

Bişektomi öncesi hasta bazı kontrollerden geçirilir ve doktor tarafınca kişinin estetik operasyona uygun olup olmadığı değerlendirilir. Operasyondan önce ilk olarak cilt hijyenikliği ile meydana çıkabilecek enfeksiyon sorunlarının önüne geçilmesi amaçlanır. İşlem esnasında ufak bir kesi açılarak yağ torbaları ortadan kaldırılır. Yağ torbaları dikkatli bir şekilde eksiltildikten sonra yaraya estetik dikiş atılır ve işlem tamamlanır. Aynı şekilde her iki yanağa da bu işlem uygulanır. Ameliyat ardından yara bandajlama yapılarak kapatılır ve bişektomi operasyonu tamamlanır. Lokal anestezi uygulanması sebebiyle hasta aynı gün taburcu edilebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir