Birlikte Yaşamak

Aşk/İlişkiler, Genel Ağu 30, 2022 Yorum Yok

Sevdiğiniz insanla evlenmeyi düşünmüşsünüzdür. Acaba birlikte yaşamayı da düşündünüz mü? Eğer sevgilinizle birlikte yaşamayı düşünüyorsanız bu konuyu ona açmadan önce kendi kendinize cevaplamanız gereken sorular bulunmaktadır.

Birlikte Yaşamadan Önce Sorulacak Sorular

– Endişeli miyim: Endişeleriniz varsa doğru yoldasınız. Endişelerin olması sevdiğinizle aynı eve çıkmanın ne kadar önemli bir durum olduğunun farkında olduğunuzu gösterir. Hiç kaygınız yoksa bir fantazi dünyasında yaşıyorsunuz demektir. Bu iş çocuk oyuncağı değil.

– Üzerimde baskı var mı: Üzerinizde çevreden baskı hissediyorsanız bu işe hazır değilsiniz demektir. Birkaç gün sevdiğinizle birlikte kalarak çevrenin durumuna bakın. Eğer çevreniz bunu kaldırmıyorsa bu fikri rafa kaldırın.

– Bağımlı mıyım: Partnerinize bağımlı olmayın. Kendinize değer verin ve bu değerin partnerinizle daha güzel olduğunu düşünün.

– Evlilikten mi kaçıyorum: Beraber yaşamak fikri genelde evlilikten kaçma sonucu meydana gelir. Bu düşünce ile hareket edip etmediğinizi sorun. Eğer evlilikten kaçıyorsanız beraber yaşama fikri pek sağlıklı görünmüyor.

– İlişki tanımınız nedir: Bu tanımı yapmalısınız. Ne olduğunuzu ve ilişkinin nereye gittiğini kafanızda belirlemeniz gerekmektedir.

– Tatile çıktınız mı: Sevdiğinizle tatile çıktınız mı? Eğer sevgilinizle tatilde keyif aldıysanız bundan sonra beraber yaşamanızda bir sorun çıkmayacaktır.

– Tartışma yaşadınız mı: Eğer büyük bir tartışma atlatmadıysanız o zaman problemleri başarıyla çözüme kavuşturma ihtimalinizi bilemezsiniz. Tartışmaları ve anlaşmazlıkları halledeceğinizi bilmelisiniz.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir