Birlikte Yaşamak İçin Tavsiyeler

Aşk/İlişkiler, Genel Ağu 30, 2022 Yorum Yok

İlişkiniz artık flört aşamasında değil.. Yeni başlama aşamasında da değil.. İlişkiniz artık ortak bir yuvayı paylaşma noktasına geldi.. Bu durum birçok kişide aynı hislerin oluşmasına neden olur. Bir mekanı ortak kullanmak birçok sorunu da beraberinde getirir. Çiftler en çok mekan kullanımı konusunda sıkıntı yaşarlar. Taraflardan biri düzenli ama öteki değilse sıkıntılar yaşanabilir.

Birlikte yaşamak aslında en zor şeylerden biridir. Daha önce sadece size ait olan odanızı bir başkası ile paylaşmak zorunda kalmak dünyadaki en zor şeylerden biridir. Kaldı ki sadece bir odayı ya da evi değil hayatı paylaşıyorsunuz. Bunun zorluklarını bildiğimiz için de sizler için bazı tavsiyeler hazırladık.

Birlikte yaşamak ve yaşlanmak için yapılması gereken bazı fedakarlıklar..

– Banyo: Banyo bir evdeki en hassas konulardan biridir. Her yerde birşey vardır. Bir tarafta kadına ait makineler, makyaj malzemeleri, cilt bakım ürünleri varken, öteki tarafta da erkeğin traş makinesi, vücut kremleri, losyonları vardır. Bir evin en kalabalık ortamı banyodur. O nedenle buranın dağılması durumda evin hanımının çıldırmaması işten bile değildir. Siz siz olun karşı tarafla beraber yaşamak ve yaşlanmak isterseniz banyo düzenini koruyun.

– Dolap: Dolap yerleştirme aşaması birlikte yaşamaya karar veren çiftler için en zor aşamalardan biridir. Bir yığın kıyafetler ortada dururken yapmanız gereken en akıllıca şey dolabı ölçmek ve her iki tarafa da eşit ölçüde kıyafetler dizmektir. Ne sizin ne de karşınızdaki kişinin kıyafetleri dışarıda kalmasın.

– Mutfak, televizyon ve ev işleri: Bu konu da can sıkan konulardandır. Mutfak temizliği genelde kadına kalsa da dağıtma kısmında erkek de yer alır. Yıllarca anne ya da babanız mutfakla ilgilenirken evlendiğinizde bu iş de size kalır. Çıldırmamak işten değildir. Mutfak konusunu sevgilinizle konuşun ve birlikte halledin.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir