Bekarlığın Suçlusu Gen Bulundu

Aşk/İlişkiler, Genel Ağu 21, 2022 Yorum Yok

Müzmin bekarlığa neden olan gen bulundu. Bekarlığın tek suçlusu o genmidir bilinmez ama bilim adamlarına göre bu geni taşıyan kişiler daha fazla risk altındalar. O gene bir de ad vermişler. 5-HTA1 geninin G versiyonuna sahip kişiler daha fazla bekarlığa yatkın oluyorlarmış. Efendim biz bilmiyoruz.. Tamamen bilimin yalancısıyız.. Siz de bu makaleyi okuyarak bir türlü evliliğe yanaşmayan sevgilinizi anlayabilir, onun neden bu şekilde davrandığını bilimsel verilere dayanarak yorumlayabilirsiniz.

Neden Bekar Kalmak İsteriz?

Pekin Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre müzmin bekarlığın geni bulundu. Bu suçun sebebi DNA’larda saklı.. Bazı kişiler sürekli kötü ilişkiler yaşarlar.. İlişkilerini bir türlü hale yola koyamazlar. İlişki yürütme konusunda beceriksizlerdir. Bu durumda her zaman da kara çalınan onlardır. Onların onların karakterlerinde bir sorun yoktur. Onların ilişkilerinde kötü giden şeylerden onların DNA’ları sorumludur. Pekin’de yapılan araştırma bu gerçeği ortaya koymuştur.

Araştırmaya göre 5-HTA1 geninin G versiyonu mutluluk hormonu olan seratoninin seviyesinin düşmesine neden oluyor. Bu da insan ilişkilerinin kötüleşmesine ve kendimizi mutsuz hissetmemize neden oluyor. Bu gene sahip kişiler ilişkilerinde rahat davranamıyor ve bu da onların sürekli mutsuz olmalarına ve ayrılıklarla karşı karşıya kalmalarına neden oluyor.

Yaklaşık 600 üniversite öğrencisinin saç teli incelendi bu araştırma için. Bütün bilim adamlar 5-HTA1 genine yoğunlaştı araştırma boyunca. Bu gen G ve C olmak üzere iki versiyondan oluşmaktadır. G versiyonuna sahip kişilerin yalnız kalma riskine sahip olduğu ortaya çıkartıldı. Bu kişiler depresyondan da muzdarip kişilerdir.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir