Balenciaga Kanye West ile bağlarını kopardı!

Moda Eki 23, 2022 Yorum Yok

Paris merkezli moda konutu Balenciaga, moda haber sitesi WWD’ye nazaran anti-Semitik olarak kınanan bir patlama da dahil olmak üzere son vakitlerde tartışmalı açıklamaların akabinde rapçi Kanye West ile alakalarını sonlandırdı.

Balenciaga’nın ana şirketi Kering, WWD’ye verdiği demeçte sanatkarla ilgili, “Balenciaga’nın artık Kanye West’n rastgele bir ilgisi yahut gelecekteki projeler için rastgele bir planı yok” dedi.

OLAYLAR NASIL GELİŞTİ?

Kanye West, bu ayın başlarında, Yeezy markası için Paris Moda Haftası’nda Black Lives Matter hareketine ırkçı bir reaksiyon olarak kabul edilen tartışmalı sloganı “White Lives Matter” (Beyaz hayat önemlidir) ile sürpriz bir halde göründü.

45 yaşındaki sanatçı daha sonra toplumsal medyada eski meslektaşlarına ve arkadaşlarına ve Kering’in işvereni Bernard Arnault da dahil olmak üzere hareketi eleştiren önde gelen bir moda gazetecisine saldırdı.

West, Gap ile olan iştirakini geçen ay çoktan bozmuştu ve her iki taraf da artık tıpkı tarafa gitmediklerini söylüyordu.

Adidas bu ayın başlarında Kanye ile olan kendi alakasını “incelemeye” koyduğunu duyurdu.

West, Balenciaga’nın geçen ay Paris’teki en son gösterisinde bir çamur çukurunda askeri usulde bir kıyafetle model olarak görünmüştü ve şovdan imajları, Perşembe günü Balenciaga web sitesinde artık görünmüyordu.

Rapçi, Balenciaga’nın yaratıcı direktörü Demna ile uzun müddettir devam eden bir alakaya sahip ve bu yılın başlarında bir kravat serisi başlatmışlardı.

BİPOLAR BOZUKLUĞUA SAHİP OLDUĞU KONUŞULUYOR

Yakın tarihli bir Netflix belgeseli “Jeen-Yuhs”, West’in devam eden ruh sıhhati sıkıntılarını ortaya çıkardı. Ayrıyeten West’in Yahudi halkına yönelik son yorumları, Twitter ve Instagram’daki hesaplarının kısıtlanmasına yol açtı.

West, geçtiğimiz haftanın başlarında muhafazakar toplumsal medya platformu Parler’ı satın aldığını “Muhafazakar görüşlerin tartışmalı olarak görüldüğü bir dünyada, kendimizi özgürce tabir etme hakkımız olduğundan emin olmalıyız” açıklamasıyla duyurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir