Ayrılık Sonrası Yapmanız Gerekenler

Aşk/İlişkiler Ağu 21, 2022 Yorum Yok

Uzun bir ilişkiden çıktıktan sonra yapmanız gereken çok şey var aslında. Birşeyler yapmak istiyorsunuz ancak yapmanız gereken öncelikli şey hiçbirşey için acele etmemektir. Bir ilişkiden çıktıktan sonra sudan çıkmış balığa döneceğiniz için öncelikle yeni ve çılgın kararları hemen bu olayın arifesinde almayınız. Bir kadın ayrılık kararı almışsa hemen almaz zaten. Bunu uzun uzadıya düşünür ve tartar. Ondan sonra alır.

Ayrıldıktan Sonra Ne Yapmalı?

Kadın ne olursa olsun ayrılma kararı almışsa, yola çıkma niyetini ortaya koymuş demektir. O saatten sonra da kimse onu bu kararından döndüremez. Kadın yaşadığı büyük üzüntüleri kahkahalar atarak üzerinden atabilir.

Sevgilisi varken çoğu kadın dünyaya at gözlüğü ile bakar. Eğer ayrıldıysanız at gözlüklerini atma zamanı gelmiş demektir. Önce bir ortamı değerlendirmeli ve etrafınızda kimler var kimler yok bakmalısınız.

Bu süreçte kesinlikle belli mekanlara giderek yeni birini bulmaya çalışmayın. Avcı tipler genelde belli mekanlarda ağ kurarlar ve avını beklerler. Siz bir gecelik bir kadın değilsiniz. Çevreniz genişse ve çok fazla insanla çok farklı yerlerde tanışma fırsatınız varsa o zaman sizin alelade kafeden ya da bardan birilerini bulmanız gerekmeyecektir. Sosyal konumunuzu ve arkadaşlarınızı kullanarak etrafı şöyle inceden bir süzebilirsiniz. Eminiz size yakışan, sizin gibi bekar birini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ayrılık psikolojisi zordur. Üzerinizden atmanız zaman alacaktır. Biraz rahatladıktan sonra kendinizi yeni birileriyle tanışırken bulabilirsiniz. Uykusuz geceler ve kötü anılar artık geride kaldı. Kendinizi biraz dinleyip, kalbinizi biraz dinginleştirdikten sonra atacağınız her adım size iyi gelecektir. Yeni bir ilişki ufukta belirmişse de ne mutlu size. Artık onunla görüşeceğiniz anı iple çekme vaktidir. Eski ilişkinizden alacağınız dersi aldınız ve yeni bir ilişkiye yelken açtınız. Artık bundan sonrası deneyimlerini nasıl kullanacağınızda kalmış..

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir