Aynı Evde Yaşamak

Aşk/İlişkiler Ağu 21, 2022 Yorum Yok

Birbirinize deli gibi aşıksınız ve evleri birleştirmeyi düşünüyorsunuz. Harika bir haber ancak bu kararı almadan önce oturup düşünmelisiniz. Aşk ne kadar doruktaysa kişilere o kadar uçma hissi yaşatır. Siz bu yanıltıcı atmosfere inanmayın ve gelin söylediklerimize kulak kesilin.

Aynı Evde Yaşamanın Zorlukları Kolaylıkları

– Beklemek: Beklemeyi göze almalısınız eğer bu kararda ısrarcıysanız. Henüz sevgilinizle düğün tarihi belirlememişseniz beraber yaşamak bu isteği yok edecektir. Kimse aynı evi paylaştığı biriyle evlenmek istemez. Zaten evli gibisiniz de.. Değil mi? Yapılan araştırmalara göre evli çiftlerin % 40’ı beraber yaşamaya başlasalar da bu birlikteliği evliliğe taşımaları 7 yıllarını alıyor. Bu kadar bekleyebilir misiniz?

– Masraflar: Masraflar konusu önceden ayarlanması gerekmektedir. Çünkü masraflar her iki tarafın birbirine olan saygısının kaybolmasına neden olacaktır. Eğer evin ihtiyaçlarını gideremeyecekseniz bu işe kalkışmamalısınız. Aksi halde birbirinize saygınızı kaybedersiniz.

– Mücadele: Mücadele ruhu hayatın olmazsa olmazıdır. Eğer mücadeleniz yoksa hiçbirşeyi başaramayacaksınız. İlk günlerdeki balayı havası sona erer. Etrafınızdaki insanlar çekilir ve sevdiğinizle baş başa kalırsınız. Peki ya bundan sonrası? Devam ettirebilecek misiniz?

– Monotonluk: Monotonlaşma riskini göze almalısınız. Her ilişki monotonlaşır. Hele ki bu kadar yakınlarsa birbirine. Aynı evi ister sevgili olarak paylaşın ister nikahlı olarak işler bir noktadan sonra monotonlaşmaktadır. Bunu göze alabiliyor musunuz?

– Sürdürebilmek: Bazı şeyleri evlendikten ya da aynı eve çıktıktan sonra da sürdürebilmelisiniz. Eğer sizi hediyelerle şımartan bir erkek evlendikten ya da aynı eve çıktıktan sonra şımartmıyorsa arkanıza bakmadan kaçın. İlişki sürdürebilme riskini göze alanların olmalıdır.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir