Avokado Yağı Saç Uzatır Mı?

Güzellik Oca 08, 2023 Yorum Yok

Saç uzaması için neden besleyici avokado yağı kullanmanız gerektiğini öğrenin. Avokado yağı, avokado yağının kaynağı olan Fazla taraflı avokado meyvesinden elde edilir. Temel besinlerle yüklüdür ve süratli nüfuz etme gücüne sahip hafif bir dokuya sahiptir. Saçınızın avokadonun içerdiği hayati minerallere, vitaminlere ve yağlara gereksinimi vardır. Yağı saçın nemine katkıda bulunur, kepeği azaltır, saç büyümesini teşvik eder, saçı hasardan korur ve parlaklık verir.

Avokado yağını saça kullanmanın potansiyel avantajlarını, nasıl kullanılacağını ve mümkün risklerini bu yazıda ele aldık. Yağın süratli nüfuz etme yetenekleri saçınızın sıhhatini güzelleştirebilir. Yüksek E ve D vitamini içeriğine sahiptir ve antiinflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Yağın bu özellikleri, saç büyümesini ve sıhhatini artırmak için ülküdür. Saç uzaması için neden avokado yağı kullanmanız gerektiğine bir göz atın.

1. Saçları Hasarlardan Korur​


Avokado yağı, içerdiği yağ asitleri ile saçı besleme ve ziyan görmekten müdafaa özelliğine sahiptir. Güneşe maruz kalma, Misli şekillendirme metotları ve fön makinesi yahut düzleştirici üzere sıcak saç aletleri saç hasarının yaygın nedenlerinden bazılarıdır. Isıyla şekillendirici eserleri kullanmadan evvel, ısı hasarını azaltmak için saça avokado yağı sürün.

2. Serum Olarak Kullanmak​


Avokado yağı birebir vakitte saçlar için şekillendirici serum olarak da kullanılabilir. Avokado yağının omega-3 ve omega-9 yağ asitleri sağlıklı bir saçı desteklemeye Yardımcı olur. Parmak uçlarınızla saçın ortasından uçlarına kadar yavaşça uygulayın, akabinde bir saç fırçasıyla eşit formda dağıtın.

3. Avokado Yağı Saç Uzatma​


Avokado yağı masajları uygulanarak saç derinizin kan akışı iyileştirilebilir. Bu, saç köklerine güç verebilir ve saç uzamasını destekleyen tıkanmış olanları temizleyebilir. D vitamini avokado yağında da bulunur. Yeni saç köklerinin gelişimi bu besin tarafından desteklenebilir. Bu formülü birkaç haftada bir tekrarlarsanız değişiklikleri göreceksiniz.

4. Kepeği Azaltır​


Saç deriniz kimyasal şampuanlar ve birtakım tıbbi durumların bir sonucu olarak kuruyabilir ve pul pul dökülebilir. Bu saç derisi meselesinin bir sonucu olarak kepek gelişebilir. Kepek, çok yağlı yahut Fazla kuru saç derisinden kaynaklanabilir. Avokado yağı üzere doğal bir yağı topikal olarak uygulamak saç derisi sıhhatine fayda sağlayabilir. Saçınızı yıkamadan evvel, kepeği azaltmak için saç derinize biraz avokado yağı masaj yapın.

5. Parlak Saçlar Verir​


Avokado yağı, saçınızın muhtaçlık duyduğu bütün Temel vitamin ve besinlerin kuvvetli bir kaynağıdır. Saçınıza parlaklık verebilir ve bütün saç tarzlarınızı geliştirebilir. Yağı elinize biraz alarak, ellerinizi birbirine sürterek saçınıza uygulayabilirsiniz.

Avokado Yağı ile Saç Maskesi Tarifi​

İçindekiler:

  • 1 Yemek kaşığı avokado yağı
  • 1 Yemek kaşığı sade yoğurt
  • 1/2 çay kaşığı bal

Yapılışı:
Saç büyümesini desteklemek için karışımı Baş derinize yavaşça masaj yapın. 15 ila 20 dakika bekletin. Akabinde saçınızı yıkayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir