Bebeğinizi Hızlı Uyutmak İçin Denenmiş Ve Test Edilmiş 5 Yöntem

Anne/Çocuk, Aşk/İlişkiler, Cinsellik, Gebelik, Genel, Güzellik, Moda, Sağlıklı Yaşam Oca 08, 2023 Yorum Yok

Bu denenmiş ve test edilmiş ipuçları, bebeğinizi süratli bir formda uyutmanıza Yardımcı olacaktır. Doğumdan sonraki birinci aylarda karşılaşılan en Aka zorluklardan biri bebeği uyutmaktır. Birden fazla gün uykuya daldıktan dakikalar sonra uyanırlar. Uyandığında huysuzlaşır ve onu tekrar uyutmak Aka bir iştir. Bu uzun müddet devam edebilir. Bu yüzden, telaşlı bebeğinizi uyutmanıza Yardımcı olacak bütün ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağız.

1. Emzik Kullanın​


Bu, bebeğinizin süratli bir formda uyumasını sağlamak için yanlışsız bir numaradır. Bebeği emzirdikten sonra emzik verin. Emzik bebeği yatıştırmaya ve uykuya dalmasına Yardımcı olacaktır. Bir araştırmaya nazaran, emzikler geceleri bebeği sakinleştirmeye Yardımcı olur ve ayrıyeten ABÖS (Ani Bebek Mevti Sendromu) riskini azaltır. Bebek derin uykudayken emziği çıkarın. Bizatihi düşerse emziği ( bebek için emzik kullanırken ) ağzına Geri koymayın.

2. Ninni Çal​


Müziğin bebeğinizin beyni üzerinde Olumlu bir tesiri olabilir. Yumuşak ve yatıştırıcı bir ninni seçin. Bebeğiniz için sakinleştirici bir atmosfer yaratmaya ve güzel uyumasına Yardımcı olacaktır. Bunlardan birkaçını YouTube’da bulabilirsiniz. Bebeğiniz için Müsait olanı seçin. Bebeğinizi rahatlatan bir ninni söyleyebiliyorsanız, bunun gibisi yok!

3. Bebeği Salla​


Birinci bir ila üç ay boyunca, birden fazla bebek kendi başına uyuyamaz. Sallanmak uykularının gelmesine Yardımcı olabilir. Geceleri bebeğimi uyutmak için sallanan koltuk olarak da kullanılabilen oto koltuğunu kullanabilirsiniz. Bebeği Yan yatırıp kollarınızın ortasında sallamak da çabuk uyumasına Yardımcı olur.

4. Işıkları Söndür​

Bebeği karanlık ve sessiz bir odada uyuması için besleyin. Gerekirse loş ışıklar kullanın. Bir araştırmaya nazaran, loş ışıklar yahut Fer olmaması bebeğin daha uzun müddet uyumasına Yardımcı olur.

5. Onlara Bacak Masajı Yapın​


Bebeklerin Tüm gün oyun oynamaktan yorulduğunu ve bu nedenle uyuyamayabilirler. Onlara süratli bir bacak masajı yapmak onları rahatlatır ve çabuk uyumalarına Yardımcı olur. Biraz yağ alıp avuç içlerinizde biraz ısıtıp bacak masajı yapabilirsiniz.

Bebekler her gün 10-12 saat yahut daha Çok uyumalıdır. Bebeğiniz uykuya direniyorsa, bir uzmana danışın. Ardında altta yatan bir sıhhat sorunu olabileceğinden kaygılarınızı bilmelerini sağlayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir