Ana Kadın | Annelere özel kadın sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Aralıklı oruç diyeti, tip 2 diyabeti tersine çevirebilir!

Aralıklı oruç diyeti, tip 2 diyabeti tersine çevirebilir!

admin admin -
51 0

Endocrine Society’s Journal of Clinical’da yayınlanan yeni bir araştırmaya nazaran, aralıklı oruç diyeti müdahalesinden sonra, hastalar diyabet ilacını bıraktıktan en az bir Yıl sonra HbA1c (ortalama kan şekeri) düzeyinin %6,5’in altında olması olarak tanımlanan tam diyabet remisyonuna ulaştılar.

Aralıklı oruç diyetleri nihayet yıllarda tesirli bir kilo Eda yolu olarak tanınan hale geldi. ile, sadece belli bir Vakit aralığında Yemek yersiniz. Her gün belli bir saat oruç tutmak yahut haftada birkaç gün yalnızca bir öğün Yemek yemek, bedeninizin yağ yakmasına Yardımcı olabilir. Araştırmalar, aralıklı orucun diyabet ve kalp hastalığı riskinizi azaltabileceğini gösteriyor.

Çin’in Changsha kentindeki Hunan tarım Üniversitesi’nden Ph.D. Dongbo Liu, “Tip 2 diyabet kesinlikle kalıcı, ömür uzunluğu sürecek bir hastalık değildir. Hastalar diyet ve idman alışkanlıklarını değiştirerek kilo verirse diyabetin gerilemesi mümkündür” dedi. “Araştırmamız, aralıklı oruç tutmanın, Çin Tıbbi Beslenme Tedavisinin (CMNT), tip 2 diyabetli bireylerde diyabetin remisyonuna yol açabileceğini ve bu bulguların dünya çapında bu hastalıktan muzdarip 537 milyondan Çok yetişkin üzerinde Aka bir tesiri olabileceğini gösteriyor.”

Araştırmacılar, diyabetli 36 şahıs ortasında 3 aylık bir aralıklı oruç diyet müdahalesi gerçekleştirdiler ve kan şekerini düşürücü unsurlar ve insülin alanlar da iç olmak üzere iştirakçilerin yaklaşık %90’ının aralıklı oruçtan sonra diyabet ilacı alımlarını azalttığını buldular. Bu bireylerin yüzde elli beşi diyabet remisyonu yaşadı, diyabet ilaçlarını bıraktı ve en az bir Yıl sürdürdü.

Çalışma, diyabet remisyonunun lakin diyabet mühleti daha kısa olanlarda (0-6 yıl) sağlanabileceği halindeki klasik görüşe Saha okuyor. Diyabet remisyonuna ulaşan çalışma iştirakçilerinin yüzde altmış beşinin diyabet müddeti 6 yıldan fazladır (6-11 yıl).

Liu, “Diyabet ilaçları kıymetli ve diyabetlerini tesirli bir formda yönetmeye çalışan birçok hasta için bir pürüz. Çalışmamız, diyabetli şahıslarda aralıklı oruçtan sonra ilaç maliyetlerinin %77 oranında azaldığını gördü” dedi.

Bu çalışmanın öbür muharrirleri Hunan Ziraat Üniversitesi’nden Xiao Yang, Alt sıhhat Müdahale Teknolojisi Devlet Anahtar Laboratuvarı ve Çin’in Changsha kentindeki Changsha ve Turizm Koleji; Hunan Ziraat Üniversitesi’nden Jiali Zhou ve Çin, Changsha’daki Shizi Dağı Birinci Basamak Bakım Kısmı; Çin, Changsha’daki Changsha Merkez Hastanesinden Huige Shao ve Bi Huang; Hunan Ziraat Üniversitesi’nden Xincong Kang, Çin’in Changsha kentinde Botaniklerden Alınan Bileşenlerin Kullanımına Yönelik Ulusal Mühendislik Teknolojisi Araştırma Merkezi ve Metabolik Hastalıklar için Hunan Eyaleti Tıbbi Beslenme Müdahale Teknolojisi Mühendislik Araştırma Merkezi; Hunan Ziraat Üniversitesi’nden Ruiyu Wu ve Changsha, Çin’deki Alt sıhhat Müdahale Teknolojisi Muvaffakiyet Uygulama Merkezinin Eyalet Anahtar Laboratuvarı; Kaliforniya, Irvine’deki California Irvine Üniversitesi’nden Fangzhou Bian; ve Çin, Changsha’daki Central South Üniversitesi’nden Minghai Hu.

Çalışma, Çin Ulusal tabiat Bilimleri Vakfı’ndan fon aldı.

Kaynağı:

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir