30’unda Evlenme Telaşı

Aşk/İlişkiler Eyl 17, 2023 Yorum Yok
30’unda Evlenme Telaşı

Evlenmeniz gerektiği yönünde çevrenizden duyduğunuz baskı sanki yaş 30’a geldiğinde zirveye tırmanır. Bu tırmanış kişileri panikletir ve artık yaşının gelip geçtiğini, bir an önce evlenmesi gerektiğini düşünür durur. Hali hazırda bulunan toplumsal baskılara zaman faktörü eklenir. Kafada ‘Artık evlenmem gerek’ diye bir cümle bağırıp durmaya başlar.

Çok eski değil, bundan 10 sene önce yaşı 30’a gelip de evlenmemiş kızlara ‘evde kalmış’ etiketi yapıştırırlardı. Ancak erken evliliklerin de boşanma ile bittiği artık günümüzde bilinen bir gerçek. O nedenle aslında evlenme yaşı 25’inden sonra başlamalı ve öncesinde evlenilmemelidir dense yeridir. 25 yaş ne çok geç ne de çok erken bir yaştır.

İdeal Evlenme Yaşı

Avrupa’da ise bu yaş tam tamına 30’dur. 30 yaşına kadar birçok insan kariyerini tam olarak oturtamadığı için evlenme kararı almamaktadır.Oysa ülkemizde de yaşam standartlarının geldiği nokta 30’lu yaşlarda evlenmeyi makul kılmaktadır. 30’lu yaşlarda evlenmek aslında ayağı yere basmamak değil. Tam da ayağı yere basmaktır aslında. Bir insan tam ne istediğini bilmiyorsa ve hala çocuk gibiyse, kariyerini düzene sokamamışsa evlenmemelidir. 

Kim ne derse desin ilerleyen zaman size 30’unuza geldiğinizi ve elinizi çabuk tutmanız gerektiğini söyleyecektir. Endişelenmeyin ve moral bozmayın. Siz kariyer ve para biriktirmeye bakın. Kariyerli ve paralı bir gelin/damatı herkes ister.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir