Ana Kadın | Annelere özel kadın sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Yüzden Kilo Vermek İçin İdmanlar

Yüzden Kilo Vermek İçin İdmanlar

admin admin -
102 0

Egzersiz ile yüzden kilo vermek mümkün olup en güç kilo verilen bölgelerden biri olan yüz için yapılan antrenmanlar epeyce tesirli sonuçlar verebilmektedir. Yüzden kilo vermenin zorluğu yanı sıra birtakım durumlarda aileden gelen kalıtsal durumlardan ötürü dolgun yanaklara ve yüz bölgesine sahip olunabilmektedir. Yüzden kilo vermek istiyorum diyorsanız yüz kaslarınızı çalıştıracak olan antrenmanları deneyebilirsiniz.

Dudak Çekme Hareketi İle Yüzden Kilo Verme

Dudakları içeri gerçek çekerek yapılan bu idman en tesirli yüz zayıflatma egzersizlerinden biridir. Bu idman vakitle elmacık kemiklerinin ön plana çıkmasını sağlamakta ve bu sayede daha genç bir görünüm kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Bu antrenman için;

  • Alt çenenizi dışa hakikat itmeniz ve dudaklarınızı ön plana çıkarmanız gerekmektedir.
  • Çene bölgesinde bir gerginlik oluşturulmalısınız ve bu formda 15 saniye beklemelisiniz.
  • Bu hareketi günde 10 kez nizamlı halde tekrarlamalısınız.

Balık Hız Hareketi İle Yüzden Kilo Verme

Küçük yaşlarda iken yapılması hayli büyük cümbüş kaynağı olan balık hız hareketi, yanaklarda bulunan fazla yağların eritilebilmesi için epey tesirlidir. Bu hareketi yaparak 5 saniye beklemeniz ve tekrarlanmanız gerekmektedir. Günlük 110 tekrar ile yanak bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak mümkün olacaktır. Hareketi yaptıktan sonra 5 saniye beklediğinizde çene ve yanak bölgenizdeki yanmayı hissedeceksiniz. Bu yanmayı hissetmezseniz hareketi gerçek yapmıyor ve yanaklarınızı yeteri kadar içeri çekmiyorsunuz demektir.

Göz Kapama Hareketi İle Yüzden Kilo Verme

Uygulaması epeyce kolay bir antrenman olan göz kapama, sonuç olarak istenilene ulaşılmasını sağlamaktadır. Yanaklarda sıkılarak gözlerin sıkı sıkıya kapatılması halinde uygulanan antrenman yüz kaslarını çalıştırmaktadır. Yanaklarınızı sıkıp gözlerinizi sıkı sıkıya kapatarak 10 saniye boyunca bekleyin ve kısa bir ortadan sonra tekrarlayın. Günlük olarak 10 tekrar yapmak istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir