Sivilce Çukurları İçin Doğal Tahlil

Güzellik Eki 26, 2022 Yorum Yok

Sivilce çukurları için tedavi yöntemleri her geçen gün artmakla birlikte en sık tercih edilen cerrahi tedavi prosedürleri lazerle tedavi ve dolgu tedavisidir. Cerrahi bir müdahale istemeyenler ise devayı doğal tahlil sistemlerinde aramaktadır. Sivilce çukuru tedavisi için tercih edeceğiniz prosedürü sivilce çukurunuzun derinliğine bakarak karar verebilirsiniz. Şayet bu çukurlar daha yeni oluşmaya başladı ise doğal yolları tercih etmelisiniz. Fakat ileri seviyede ise cerrahi müdahale kaçınılmazdır.

Sivilce Çukuru Nasıl Geçer

Sivilce çukurlarına anlık tahlil teklifleri isteyenler yüzdeki çukurlara dolgu sürecini yaptırarak kısa müddet içerisinde bu problemden kurtulabilirler. Çok sık tercih edilen bu formülde sivilce nedeniyle oluşan delik bölgelere kollajen ve hiyaluronik asit üzere hususlar ile doldurularak cildiniz pürüzsüz hale gelmekte.

Sivilce çukurları lazer tedavileri ile de kapatılmaktadır. Öbür tedavi prosedürlerine nazaran daha değerli olan bu süreç sivilce çukuru tedavisi için şu an en tesirli sistem olarak göze çarpmakta. Yüzdeki hasarlı deriyi soyarak ve üst katmanlar lazerle yakılarak alttan genç pürüzsüz deri oluşturmak hedeflenir. Yeni derinin oluşması birkaç hafta sürebilmekle birlikte sivilce çukurları için kesin tahlil teklifidir.

Sivilce Çukurlarına Özel Kür

Yüzdeki çukurlar için doğal çözüm teklifleri arayanlara eksiksiz bir kür tanımı. Bu kür için gerekli olan gereçler;

  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1çay kaşığı muskat rendesi
  • 1 yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon

Bu materyalleri hazırladıktan sonra yumurta akı düzgünce çırpılarak listede yer alan gereçler sıra fark etmeksizin karıştırılır. Elde edilen bu karışım cilt düzgünce temizlendikten sonra sürülür. Yaklaşık 15 dakikalık bekleme mühleti sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Sivilce çukurlarına ve izlerine çok âlâ gelen bu maske sonrası yüzünüzde hafif bir yanma hissedebilirsiniz. Bu durum büsbütün doğal olmakla birlikte kısa mühlet içerisinde geçecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir