Sarı saçlardaki turunculuk nasıl önlenebilir?

Güzellik Eki 22, 2022 Yorum Yok

Saçlarını boya, röfle veya gölge gibi işlemlerle sarıya döndüren kadınların sarı saçları ile ilgili en büyük sıkıntılarından biri, saçlarında kestane tonlarında ışıltıların veya turuncu parıltıların oluşması. Bu, hem boyanın görünümünü bozarken hem de arzu edilen soğuk sarı tonunun kaybedilmesine yol açıyor. Ancak doğru bakım ürünleriyle saçınızdaki soğuk sarı tonunun koruyabilirsiniz. Bu ürünlerin başında piyasada mor şampuan olarak geçen ürünler geliyor.

Silver, diğer ismi ile mor şampuanlar; renk teorisine göre oluşturulmuş, saça tonunu geri kazandırmak için çalışan bakım ürünleridir. Silver şampuanlar saçlara yeni bir renk veremez veya hoşa gitmeyen bir boya işlemini düzeltmez ancak var olan saç rengini uzun süre boyunca korumak, istenmeyen tonları arındırmak ve düzenli kullanımında turuncu tonlarını önlemeye yararlar.

Saçlarınızı haftanın bazı günlerinde mor şampuanla yıkayarak soğuk sarı tonunu korumak mümkün. Sadece soğuk sarı tonunun korumak için değil, yazın güneşten rengi değişen, daha sıcak bir ton alan saçlarda da mor şampuanlar tercih edilebiliyor. Sıcak tondan memnun değilseniz mor şampuanlar ile saçlarınızı eski tonuna geri getirebilirsiniz.

Sarı saçlarınızdaki soğuk sarı tonların daha uzun ömürlü olmasını ve canlılığını korumasını istiyorsanız şimdi Authentıc Beauty Concept’in size özel bir çözümü var: Cool Glow Cleanser. Markanın, mor pigmentli yeni vegan şampuanı Cool Glow Cleanser, saçlardaki kusursuz sarı rengin çevresel etkenler yüzünden ton değiştirmesine engel olurken, hem evde hem de salonda sarışın müşterilerin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.

COOL GLOW CLEANSER NE İŞE YARIYOR?

 • Tüm sarı saç tipleri için uygun olan ürün, mor pigmentler sayesinde renklendirilmiş saçlardaki sıcaklığı nötralize ediyor, istenmeyen sarı tonları azaltıyor.
 • Ürün, saç tellerini nazikçe temizleyip beslerken, güçlü mor pigmentler sayesinde de saçlara canlandırıcı soğuk tonlar kazandırıyor.
 • Doğal ışıltısını artırıyor ve aynı zamanda günlük bakımını sağlıyor.
 • Besleyici içeriği ile yenilenmiş, parlak bir ışıltı için saçın doğal vurgularını iyileştiriyor.
 • Vegan özellikteki ürün, hurma ve tarçın çiçeği notaları ile birlikte baharat ve kuru meyvelerin uyumunu yansıtan muhteşem glow kokusunu da saçlara taşıyor.

COOL GLOW CLEANSER İÇERİĞİ

 • Cool Glow Cleanser şampuanı, benzersiz mor tatlı patates özleri de dahil olmak üzere birçok değerli bileşen içeriyor.
 • Cool Glow Cleanser sülfat, yüzey aktif maddeler ve silikon içermiyor.
 • Vegan içerikli

MOR ŞAMPUANLAR NASIL KULLANILMALI?

 • Saç bakım rutinize bir destek olarak haftada 1 veya 2 kere kullanın. Ürün kullanımına yavaş başlamayın ve ihtiyaca göre kullanım sıklığını kademeli olarak arttırın.
 • Banyo sırasında tamamen ıslatılmış saçınıza normal şampuan miktarınız kadar mor şampuan uygulayın. Parmak uçlarınız ve avuçlarınız ile saçlara masaj yaparak yedirin.
 • Durulamadan önce saç uçlarında 1-2 dakika bekletin ancak bu süreyi “daha etkili olur” diyerek daha uzun tutmayın. Ardından durulayın.
 • Saç bakım kremi kullanıyorsanız, sarı saçlara uygun krem uygulayın. Ürünün sülfatsız ve silikonsuz olmasına dikkat edin.
 • Ardından saçlarınızı durulayın. Haftanın diğer günlerde ise saçlarınız için mutlaka saçınıza yaptırdığınız işleme uygun şampuanlarla yıkayın (Boyalı saçlara özel, röfleli saçlara özel vb. şampuanlar)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir