Saç Dökülmesini Önleyen Bitkisel Yağlar

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Saç dökülmesini önleyen bitkisel yağlar ve yararları.. Saç dökülmesini bitkisel yollarla önlemek için zeytinyağı, jojoba yağı, lavanta yağı, badem yağı üzere yağlar kullanılabilmektedir. Birkaç yağdan oluşturulan saç için yağ karışımları, saç tabanlarına sürülerek saç kökünü besler. Bu sayede dökülmeler azalır ve sağlıklı uzama başlar.

Saç Dökülmesini Önleyen Yağlar ve Faydaları

Saç dökülmesini önlemesi ve uzamayı sağlaması açısından epeyce yararlı birtakım yağlar şöyle sıralanabilir:

  • Zeytinyağı: Tabanlara sürülmesi halinde kökleri besler ve saçın daha bakımlı bir halde uzamasına yardımcı olur. Saçın parlaklığını geri kazanmasına ve canlı görünmesine yardımcı olur.
  • Lavanta Yağı: Beğenilen kokusu sayesinde saçların bakımını yaparken kendinizi güzel hissetmenize yardımcı olur. Saç tabanlarına değil de uçlara sürülmesi tavsiye edilir. Kaybedilen nemi geri kazandırır.
  • Hindistancevizi Yağı: Saç tabanlarına uygulanması halinde saç uzatan yağlar arasında yer almaktadır. Saçın kopmadan uzamasını sağlar.
  • Biberiye Yağı: Bilhassa yapılan süreçler sonrası yanan saça uygulanan bu yağ, saçların sağlıklı uzamasını sağlar ve meydana gelen hasarın onarılmasına yardımcı olur.

Saç Dökülmesi İçin Yağ Kürleri

Birkaç yağın karıştırılması ile oluşturulan kürler, saçların yanma, yıpranma üzere hasarlarının onarılmasına yardımcı olur. Bilhassa birer çay kaşığı lavanta ve zeytinyağının karıştırılması ile hazırlanan kürler, saçlara bakım yapmak için kusursuz yollardır. saç çıkaran yağları zeytinyağı ile karıştırarak yapılan kürler, saç derisine uygulandığında kusursuz sonuç vermektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir