Saç Derisi Kokusu Nasıl Geçer Doğal Tahlilleri

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Kafa derisi kokusunu uzaklaştırmak için doğal yollar önerebiliriz. Saç zirvesi kokusu genel olarak insanları rahatsız eder. Saç derisi kokusu için şampuan ve sprey çeşitleri imal edilmekle birlikte bunlar doğal olmadığı için kuşku ile yaklaşabiliriz. Bazen herkes, ne kadar şampuan kullanırsa kullansın ya da ne kadar durulama yaparsa yapsın, baştan gelen o makûs kokunun uzaklaşmadığını hissedebilir.  Oysaki hepimiz etrafa güzel saç kokusu yaymak isteriz.

Uzmanların görüşüne nazaran saç derisi kokusu kirli saçlara sahip olmakla ilgili bir durum değildir. Hatta saç sık yıkandıkça sorun daha da gelişebilir. Saç derisi kokusunun nedenleri hakkında çeşitli teoriler bulunuyor. Tam olarak hiçbirisi kanıtlanmış değildir. Saç derisi kokusunu geçirmek için konutta uygulayabileceğiniz kimi doğal yollar vardır.

Karbonat

Karbonat kafa derinizde hissettiğiniz makûs kokuyu gidermek ve saçların yağlanmasını azaltmak için en yaygın kullanılan mesken ilaçlarından biridir. Bir ölçü karbonatı, 3 ölçü su ile karıştırın. Saçlarınızı duru suyla nemlendirdikten sonra kabartma tozu karışımını saçınıza uygulayın. 5 Dakika kadar bekledikten sonra durulayın. Bu süreci haftada bir kere tekrarlamanızı öneriyoruz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi her vakit doğal bir saç temizleyici olarak çalışır. Kokan saç derisine katkıda bulunabilecek eserlerin baş derisinde birikimini önler. Ayrıyeten saçlarınızın olağan PH’ını geri kazanmasına yardımcı olur. Saçınızı parlatarak, kabarmasını önler.

2 Bardak damıtılmış suya, yarım bardak elma sirkesi ek edin. Daha sonra 3 damla uçucu yağ (lavanta, gül ya da sevdiğiniz rastgele bir uçucu yağ) karıştırın. Çözeltiyi saçınıza püskürtün ve birkaç dakika bekleyin. En son olarak saçınızı soğuk suyla durulayın.

Limon Suyu

Limon suyu yalnızca cildinizde değil, tıpkı vakitte saçlarınızda da mükemmeller yaratır. Bir bardak suya 2 adet limonun suyunu sıkın. Pak saçınıza ve saç derinize bu solüsyonu sürün. Durulamadan evvel birkaç dakika bekleyin. Bu süreci, haftada 1-2 sefer tekrar ederseniz çok yararını görürsünüz.

Saç Derisindeki Berbat Kokuyu Gidermek İçin Tıklayın !

Saçlarda Oluşan Koku Için Ne Yapmalı? Tıklayın !

Pirinç Suyu Nasıl Yapılır? Saça Yararları Nelerdir? Tıklayın !

Bakımlı saçlar için doğal yağlar Tıklayın !

Sarımsak Yağının Saça Yararları Nelerdir? Saç Dökülmesini Durdurur Mu? Tıklayın !

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir