Meskende Kore Cilt Bakımı Maske Tanımları

Güzellik Eki 26, 2022 Yorum Yok

Kore’den meskende yapılabilen cilt bakım maskesi tarifleri göz kamaştıran cilt güzellikleriyle hayranlık uyandıran Koreli bayanların nasıl pürüzsüz, ışıltılı ve sağlıklı bir cilde sahip olduklarının sırrını açığa çıkartıyor. Doğal yağlardan, meyve ve bitki özlerinden hazırlanmış maskelerle porseleni andıran pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için haftada yalnızca birkaç gün;

  • Cilt temizleme,
  • Cilt bakım

Maskesi olarak uygulanan bu tanımlarla her yaşta hoş görünmenin sırrını ev imali Kore maskelerinde bulabileceksiniz.

Kore Cilt Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?

Koreli bayanların cilt temizliklerine çok ehemmiyet verdikleri bilinmektedir. Sıklıkla makyaj yapmadıkları mesken yaptıklarında ciltlerini temizlemek için olağandan fazla emek verdikleri de saklamadıkları bir gerçektir. Güneşin yahut öbür olumsuz hava şartlarının tesirlerine karşı öncelikle ciltlerini korumak ve temizlemekle işe başlayan Koreli bayanların peeling için kullandıkları Kore maskesi nasıl yapılır sorusuna verilen tanım tekliflerinde bilinen doğal gereçlerden cevapları mevcuttur.

  • İlk tanımda yararları ülkemizde de bilinen yağlar kullanılarak uygulanılan ve 424 tekniği olarak bilinen özel bir uygulamadan geliyor. Hindistan cevizi yağı yahut badem yağı ile 5 dakika boyunca yüze masaj yapılarak cilt güzelce beslenir. Akabinde yüz 2 dakika boyunca rastgele bir cilt temizleyicisi kullanarak temizlenir ve 4 dakika boyunca ılık su ile yüz yıkanır.
  • İkinci tanımda ise hepimizin mutfağında bulunan pirinç kullanılmaktadır. Korelilerin hoşluk sırları pirinç suyu ile cilt temizlemede yatıyor. Ciltlerinde sahip oldukları beyaz manzarayı bu tarife borçlu olan Koreli bayanlar, bir kap içerisine iki yemek kaşığı pirince belli aralıklarla su katarak üstünü kapatıp bekletmektedirler. Su bulanıklaştığında pirinç suyu karıştırılır ve yüze uygulanarak 5 dakika bekletilmenin akabinde su ile güzelce temizlenir.

Kore Cilt Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt temizliğinin akabinde cilt bakımı için faydalandıkları kozmetik eserlerin dışında doğal Kore cilt bakım maskeleri uygulamalarına geçmektedirler. Maskelerinin ana bileşenlerini yumurta akı ve yulaf oluşturmaktadır. Haftada bir yahut iki defa uygulamanın kâfi olduğu bu maskede;

  • Tıkalı gözenekler açılır.
  • Cildin yağ üretimi istikrara girer.
  • Yaşlanma tesirleri azaltılır.
  • Cilt yenilenir.

1 yumurta akı, 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı yulaf karıştırılarak elde edilen maske cilde uygulamanın akabinde 20 dakika sonra temizlenmelidir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir