Kol Sivilceleri Nasıl Geçer Maske Tanımı

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Kol sivilcelerini geçiren kür tarifleri ile kısa mühlet içerisinde doğal yollardan kolunuzdaki sivilcelerden kurtulacaksınız. Bedendeki sivilce haritası incelendiğinde yüzümüzde, alnımızda, sırtımızda hatta kollarımızda sivilcelerle karşılaşmaktayız. Çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan bu sivilceleri doğal metotlar kullanarak azaltmak hatta büsbütün yok etmek mümkündür.

Kolda Sivilce Neden Oluşur?

Vücuttaki sivilcelerin anlamı sivilcelerin nerede çıktığına nazaran farklılık göstermektedir. Ekseriyetle kollarda çıkan sivilceler A, D ve K2 vitamin eksikliğinden ortaya çıktığı düşünülmektedir. Omuz bölgesinde görülen sivilceler çoğunlukla gerilim yüzünden ortaya çıkarken boyun bölgesinde çıkan sivilceler hormonal dengesizliğin habercisi.

Kol Sivilcelerine Aleo Vera Kürü

Kolda çıkan sivilcelere yatıştırıcı ve nemlendirici eksiyle bilinen aleo vera ile oluşturulan kürler eksiksiz bir tahlildir. Yalnızca koldaki sivilcelere değil tıpkı vakitte erkeklerde sırtta sivilce oluşumunu da engelleyen bu kür tam sivilceyle savaşanlara nazaran. Uygulanması çok kolay olan bu küründe aleo vera bitkisinin içerisinde yer alan jel kıvamındaki kısımdan faydalanılır. Yaprak kısmında bulunan bu jel kolda yahut sırtta yer alan sivilcelere sürülür. Yaklaşık yarım saatlik bir beklemenin akabinde yıkanarak temizlenir. Rastgele bir yan tesir barındırmayan bu metodu günde 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

Kol Sivilcesine Elma Sirkesi Kürü

Doğal sistemler kullanarak kolda çıkan sivilceleri yok etmenin bir yolu da elma sirkesinden hazırlanan kürdür. Asidik yapısı sayesinde cildin PH’ını dengeleyen elma sirkesi cildinizde meydana gelen tıkanıklıkları açarak sivilcelerin yok olmasını sağlayacaktır. Marketlerden çarçabuk elde edebileceğimiz elma sirkesiyle birebir oranda su karıştırılarak kolda ki sivilcelere sürülür. 10 dakika beklenir akabinde ılık su ile kollar durulanır. Günde 2 ya da 3 kez bu süreci tekrarlayarak kollarınızda ki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Buna ek 1 bardak su içerisine yarım tatlı kaşığı elma sirkesi koyarak tüketmeniz sivilcelerden kurtulma suratınızı arttıracaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir