Kahverengi Yumurta ve Beyaz Yumurta Hangisi Daha Sağlıklı?

Güzellik Şub 01, 2023 Yorum Yok

Bu yazıda, yumurtanın sıhhat faydalarının neler olduğuna, neden onları yemeniz ve yememeniz gerektiğine ve kahverengi yumurtaların ak yumurtalara nazaran sağlıklı olup olmadığına süratlice göz atacağız.

Yumurtanın sıhhate faydaları​

Yumurta bir muhteşem Besin olarak kabul edilir ve birebir vakitte bu gezegende Dünya sıhhat Örgütü’nden 100 puan Meydan birkaç besindir. Yumurtalar, toplumsal katmanlar ortasında basitçe satın alınabilen ucuz protein kaynaklarıdır ve sağlıklı bir dozda protein, Temel mineraller, vitaminler ve yağlar içerir.

Yumurtaların cömertçe sağladığı Fazla sayıda sıhhat yararı şunlardır:

1. kuvvetli kaslar oluşturmaya Yardımcı olur:​

Yumurtalarda bulunan protein, Kas ve doku güzelleşmesine Yardımcı olur ve bu nedenle spor tutkunları ve atletler tarafından her gün yorucu antrenmanlardan sonra tüketilir.

2. Beyin sıhhatini artırır​

Yumurtalar, beyin sıhhati ve Müsait hudut sistemi fonksiyonu için Değerli olan Temel mineralleri, yağ asitlerini ve vitaminleri içerir.

3. Bağışıklığı güçlendirir​

Bu, B-12 Vitamini, A Vitamini ve Selenyum varlığı nedeniyle bağışıklık sisteminiz için güzeldir.

4. Güç kaynağı​

Yumurtalar güç üretmek için besinler tarafından desteklenmektedir.

5. Kalbe uygun gelir​

Yumurtalarda bulunan kolin, aykırı takdirde kalp rahatsızlığına neden olmaktan Mesul olan amino asit homosisteinin parçalanmasına Yardımcı olur.

6. Hamilelik sağlığı​

Yumurtalarda bulunan , spina bifida üzere doğuştan gelen rahatsızlıkları önlediği için hamilelik sırasında yararlıdır.

7. Göz sıhhatini korur​

Yumurtalarda bulunan zeaksantin ve lutein, yaşa bağlı körlüğün gerisindeki en önemli neden olan makula dejenerasyonunu önler.

8. Kilo kaybı​

Yumurtada bulunan protein, daha uzun saatler boyunca kendinizi tok ve enerjik hissetmenizi sağlayarak, öğün ortası atıştırmalıklar için mola vermek zorunda kalmadan gün boyunca Sıkıntı kazanmanızı sağlar.

9. Sağlıklı Cilt ve saç​

Sağlıklı Cilt ve saçı desteklemeye Yardımcı olur.

Kilo kaybı için daha sağlıklı olan kahverengi yumurta mı ak yumurta mı?​

sıhhat şuuruna sahip beşerler ortasında, esmer ekmek, esmer pirinç yahut esmer yahut kepekli makarna olsun, kahverengi olan her şeyi tüketmek için yükselen bir eğilim var. Kepekli karbonhidrat tüketmenin mutlaka bir bedeli olsa da, kahverengi yumurta tüketmek tıpkı şey değildir.

Her şeyden evvel, bilimsel olarak, kahverengi yumurta ile ak yumurta ortasında sıhhat faydaları açısından beslenme açısından hiçbir ayrım yoktur. Biricik fark, kabuğun pigmenti ve üreme sırasında bununla alakalı hijyendir. Kahverengi yumurtalar koyu renkli tavuklardan, ak yumurtalar ise ak renkli cinslerden yumurtlar. ek olarak, kahverengi yumurtalar daha hijyenik bir ortamda yetiştirildikleri ve daha sağlıklı yiyeceklerle beslendikleri için çoklukla organik olarak satılmakta ve ak yumurtalara nazaran daha yüksek fiyatlara satılmaktadır.

Yani ister kahverengi ister ak yumurta tüketin, ikisi ortasında besinsel olarak bir ayrım yoktur. Yaşayabileceğiniz Biricik fark, koyu renkli tavuklara verilen daha sağlıklı yemlerin verdiği lezzettir.

Çözüm:
Bu makaleden de anlaşılacağı üzere, yumurtalar Fazla sağlıklı, ucuz, eksiksiz bir protein kaynağıdır, imali kolaydır ve kilo vermek için mükemmeldir. Ve kahverengi yumurta ile ak yumurtanın yararları ortasındaki tartışmaya gelince, hiçbir ayrım yoktur. Her gün 2 yumurta tüketmeyi hedeflemeniz gerekirken, çoka kaçmamaya da dikkat etmelisiniz zira uzman tavsiyesi olmadan Fazla Çok yumurta tüketmek, daha yüksek kolesterol düzensizliği, , hazımsızlık ve hatta kilo alımına neden olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir