Hamile Giyiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Gebelik, Moda Ağu 17, 2022 Yorum Yok

Hamile Giyiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Hepimizin bildiği gibi hamile kadınlar bu dönemde fizyolojik bazı değişiklikler geçirirler. Karın bölgesinde ki şişliğin yanı sıra başak ve ayaklarda kollarda şişmeler oluşur. Bu dönemde giyilen kıyafetler buna göre seçilerek kadınların içinde rahat edebilecekleri onlara özel tasarlanmış kıyafetler kullanmak gerekir. Örneğin özellikle ilk beş ay sonrasında karnı iyice çıkmış olan kadınlar dar kot pantolon kesinlikle giymemelidir. Bu bebeğinizi de rahatsız eder.

Hamileliğiniz yaz aylarına geldiyse oldukça rahatsızın bol elbiseler bu dönede sizi en çok rahat ettirecek kıyafetlerdir. Bunun beraberinde tayt yada rahat bez pantolonlar en rahat edebileceğiniz kıyafetler olacaktır. Ancak bu dönemlerde çalışmak durumunda kalan kadınlar özellikle lastikli pantolonlar yada etekler giymeye yada klasik bol elbiseler giymeye dikkat etmelidir. Bir çok mağaza artık hamilelere özel koleksiyonlar hazırlıyor. Bu anlamda bebeğinizin ve kendinizin rahat edeceği kıyafetler seçmelisiniz.

Evde özellikle sutyen kullanımından vazgeçmelisiniz bu sizi rahatsız edecek ve sırt ağrılarınız artıracaktır. Bunun beraberinde topuklu ayakkabı kesinlikle giymemelisiniz bu sizi çok daha fazla yoracaktır. Unutmayın sizin rahatınız bebeğinizin rahatıdır. Onun rahatını düşünmek zorundasınız. Bu anlamda seçtiğiniz kıyafetlerin modelinden ve sıklığından çok rahat edebilecek olmanıza bakmalısınız. Ayrıca seçtiğiniz iç çamaşırlar bu dönemde büyük önem taşır örneğin saf pamuklu iç çamaşırları enfeksiyon ihtimalini kuvvetlendirir. Bu anlamda sentetik ve pamuk karşımı kullanmalısınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir