Evlilik Teklifini Kim Etmeli

Aşk/İlişkiler, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Yapılan bir araştırma evlilik teklifini kimin etmesi gerektiği sonucunu ortaya çıkardı. Yüzlerce insana ‘Sizce evlenme teklifini kim etmelidir?’ diye sorduk ve birbirinden ilginç cevaplar aldık.

Çoğu erkek ve kadın, kadınların da evlenme teklifi edebileceğini belirtti. Bazıları bu durumdan çekindiklerini söyleseler de bazıları da bu durumun normal olduğunu dile getirdi.

Evlilik Teklifini Kim Etmeli

Sevdiği erkek tarafından romantik bir şekilde evlenme teklifi almak hala birçok kadının ortak hayalidir. Kadınlar yıllarca bunun hayali ile büyürler. Romantik bir ortam ve size bakan bir çift göz size ‘Seni seviyorum. Benimle evlenir misin?’ diye sorar. Birçok erkek aslında bu durumu beceremez ve sevdiği kadına normal bir şekilde evlenme teklif etmek ister. Oysa gelin görün ki diziler sayesinde çıta bir hayli yükseldi. Balonlara yazdıran mı ararsınız yoksa yemeğin içerisine yüzük koyan mı ararsınız.. Bu tip erkeklerin de etrafta hızla artmış olması hemcinslerini zora sokmaktadır.

Yapılan bir araştırmaya göre kadının hayatın her alandaki rolünün artması nedeniyle artık kadınlardan çıkma ya da evlenme teklifi beklenir oldu. Erkekler artık çıkma ya da evlenme teklifini kadından bekliyor. Erkeklerin % 86’sı kadınların evlenme teklif edebileceğini söylerken kadınların da % 54’ü ‘Hayır, evlenme teklifi erkekten gelmelidir.’ dedi.

Kadınların da evlenme teklifi edebileceğini dile getiren erkeklerin % 37’si üniversite mezunudur. Üstelik bunların çoğu da 30 yaş üstünde erkeklerdir. Yaş 23 ile 30 yaş arasına geldiğinde ise bu fikir 2. sırada kalıyor. Yani yaş ve eğitim düzeyi arttıkça kadınlardan beklenmeye başlanıyor.

Üniversite mezunu kadınların da % 32’si kadınların erkeklere evlenme teklifi etmesini normal karşılıyor.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir