Evlenmek İçin Nedenler

Aşk/İlişkiler, Genel Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Evlenmek istiyorsunuz ancak evlenmek için bir neden göremiyor musunuz? Sıkı durun.. Size evlenmek için 15 gerçek neden açıklayacağız. Evlilik gözünüzü korkutsa da bu nedenleri okudukça evliliğe bakış açınız değişecek..

Evlenmek İçin Nedenler

Evlilik en güzel akittir: Birini sevdiğinizi ispatlamanın en güzel yolu evliliktir aslında. Birine bir ömür boyu bozulması zor bir söz veriyorsunuz. Birine evlenme teklif etmek, karşınızdaki kişiye onu ne kadar çok sevdiğinizi göstermenin en güzel yoludur.

– Hayatı paylaşmak: İnsanoğlu sosyal bir canlıdır ve yalnızlık Allah’a mahsustur. Hepimiz sevmeye, sevilmeye ve hayatımızı birileri ile paylaşmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bunu sağlayan en güzel şey evlilik aslında.

– Büyümek: Bundan birkaç gün öncesine kadar sorumsuz ve lay lay lom ortalarda dolanıyordunuz. Ama artık büyüdünüz. Büyümek sorumluluk ister. Bu sorumluluğun adı da evliliktir. Evlenmek sosyal statünüze de iyi gelecektir.

– Level up!: Evliliği bir bilgisayar oyunu gibi düşünürsek bir seviye atlamaktır. Birini seviyorsanız onunla hayatı paylaşmak o oyunun en güzel yanıdır.

– Gelenekler: Evlilik kurumuna duyulan saygı toplumumuzda hala devam ediyor. Aile istekleri ya da dost tavsiyelerini yerine getirmek için evlenmek birebirdir.

– Gerçek sevgi: Evlilik korkulacak birşey olsa da sevdiğiniz kişiyle hala mutluysanız bunu neden taçlandırmayasınız.

– Destek vermek: Evlilik bütünleyicidir. Sevdiğiniz kişiyle her an bir bütünlük içerisine girebilirsiniz. Mutlu ya da zor zamanlarda onunla birlikte olabilir ve yaslanacağınız bir omzunuz her zaman vardır.

– Motivasyon: Evlilik güçlü bir motivasyon kaynağıdır. Hayatta risk alacağınız zaman bunu hayatınızdaki kişiden alabilirsiniz. Yalnız değilsinizdir. İş değişikliğinde eşinize danışarak ondan destek alabilirsiniz.

– İlişkinin adı: Sevdiğiniz adamla birlikteliğinizin bir adı var. Bundan güzel birşey var mı? İlişkiniz artık resmileşti. Her insan size ve ilişkinize saygı duyacaktır.

– Kurallar: Evlilik bütün toplumlarda kabul gören bir durumdur. Evliliğin de kuralları vardır. Bu kurallar yazılı olmasa da uyulması gerekmektedir.

– Olgunlaşma: Evlilik olgunlaşma süreçleri içerisinde belki de en önemlisidir. Evlilik sorumluluk ister. Evlilik büyümek ve kendi sorumluluğunu alabilme cesareti demektir.

– Çocuk: Çocuklar da kişilerin olgunlaşma sürecini yukarıya taşırlar. Çocuk sahibi olmak evliliğin getirdiği olgunluklardan biridir.

– Finansal sorumluluklar, çift olmak ve hayatı birlikte yaşamak da evlenmek için nedenler arasındadır.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir