Evde Peeling Yapmanın Faydaları

Güzellik, Sağlıklı Yaşam Eyl 17, 2023 Yorum Yok

Peeling bilindiği üzere cildi ölü derilerden arındırma işlemidir. Tıkanan gözeneklerin açılmasına ve rahat bir nefes almasını sağlar.

Peelingin faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

– Siyah nokta ve akne oluşumunu önler ve deri altındaki kan dolaşımını hızlandırarark cildin nem oranını yükseltir.

– İnce kırışıklıkların kaybolmasını sağlar ve cilde esneklik kazandırarak pürüzleri azaltır.

– Sivilce izleri geçer ve cilt lekeleri hafifler.

– Yaşlanmayı geciktirerek cildi gençleştirir.

Evinizde domates, salatalık ve kahve ile hazırlayacağınız maske ile peeling yapmanız mümkündür. Ancak evde peeling yaparken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var.

Evde peeling yaparken şunlara dikkat etmeliyiz:

– Cildimiz temiz olmalıdır.

– Peeling yapmak için en ideal mevsim sonbahardır çünkü yaz boyunca güneşin etkisi cildi yıpratır. Havalar soğumaya başlayınca cildin bakım mevsimi gelmiş demektir. Dış etkinin en faydalı olduğu mevsim sonbahar olduğu için en uygun peeling zamanı sonbahardır.

– Uygulayacağınız kürün içindeki malzemelere dikkat etmelisiniz. Yüzünüze sert olmayan ve cildi tahriş etmeyen bakım maskeleri uygulamalısınız.

– Peeling yaparken bakım kürünü cildinize sert bir şekilde uygulamayın ve peeling sonrası bakımı ihmal etmeyin. Peeling işleminden sonra cilt hassaslaşacaktır. Bu nedenle peeling nasıl önem verilerek yapılması gerekiliyorsa, peeling sonrası işlemlerin de aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

– Yüzünüz ile vücudunuzun yapısı farklı olduğu için buralara farklı peeling kürleri uygulamalısınız. Aksi halde peeling işleminden yarar görmezsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir