Emzirirken Ataraks Kullanmak

Anne/Çocuk, Gebelik, Genel Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Ataraks bilindiği üzere ruhsal sorunlarda kullanılan bir ilaçtır. Ataraks çentikli film tabletler şeklinde satılmaktadır. Rengi de beyazdır. Ataraks ilacının içerisinde 30 tane tablet bulunur ve her biri aylık tüketilir. Doktorun tavsiyesine göre bu oran değişmektedir.

Emzirirken Ataraks Kullanmak

Ataraks ilacı kaygı ve ruhsal bunalım durumlarında uzman hekimler tarafından yazılmaktadır. Ataraks ilacı kendi başımıza alacağımız ilaçlardan değildir. Antidepresanların hiçbirini tavsiye üzerine almamalı ve kullanmamalıyız. Eğer psikolojik sorunlarımızın olduğunu düşünüyorsak bir uzmana başvurmalı ve yapılan görüşmeler neticesinde ihtiyacınız olan doğru ilacı almalısınız. Ataraks aynı zamanda huzursuzluk ve kaşıntı gibi durumlarda da kullanılır.

Ataraks ilacını herkes içemez. Bazı insanlar bu ilacı kullanmamalıdır. Örneğin şeker türlerine karşı hassas olan kişilerin bu ilacı kullanmaması gerekmektedir. Eğer kullanmak istiyorsa kullanmadan önce doktora başvurması gerekmektedir.

Ataraks ilacını emziren ve hamile kadınların da kullanması önerilmemektedir. Gebelerin bu ilacı kullanması kesinlikle önerilmez. Bu ilacı kullanıyorsanız ve gebeyseniz ilacı hemen kesmeniz gerekmektedir. Doğru kararı alması için de doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Ataraks gebelik süresince kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Ataraks kullanımı gebelikte kan basıncının düşmesine neden olmaktadır. Bu ilacı kullanırken gebe kaldığınızı farkederseniz ilaç kullanımı kesmeli ve yapılması gerekenler konusunda uzman doktordan akıl almalısınız. Belki doktorunuz bu ilacın müadili olan bir başka ilaç yazacaktır.

Ataraks ilacı diğer tüm ilaçlar ve antidepresanlar gibi anne sütüne geçer. Bu nedenle emzirme döneminde de ataraksı kullanmamanız gerekmektedir.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir