Emziren Annenin Aferin Forte Kullanımı

Aşk/İlişkiler, Gebelik, Genel Eyl 09, 2022 Yorum Yok

Aferin Forte soğuk algınlığı ile öksürük gibi rahatsızlıklara sahip olanlarca kullanılan bir ilaçtır. Ağızdan alınan bu ilaç grip, soğuk algınlığı, baş ağrısı ve boğazda kaşıntı gibi durumlarda kullanılır. Ayrıca vücut kırıklığı, nezle ve ateş ile aksırma durumlarında kullanılır. Gözlerde kaşıntı ve sulanma durumlarında da kullanılmaktadır.

Emziren Annenin Aferin Forte Kullanımı

Aferin Forte isimli ilaçta 4 mili gram klorfeniramin maleat ve 650 miligram parasetamol bulunmaktadır. Parasetamol bilindiği üzere bütün grip ve soğuk algınlığı ilaçlarında bulunmaktadır. Aferin Forte de bunların haricinde Povidon K-30 ve mikrokristalin selüloz bulunmaktadır. Ayrıca nişasta, kroskarmelloz ve magnezyum bulunmaktadır. Koloidal anhidrus silika, hidroskipropil metiselüloz ve makrogol da Aferin Forte’nin içinde bulunan etkin maddelerdir. Kinolin sarısı ve titanyum dioksit de yardımcı maddeler olarak bu ilacın içerisinde yer almaktadır.

Aferin Forte bu sayılan etkin maddelere alerjisi olanlar tarafından kullanılmamalıdır. Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlar ile antidepresan ilaçlar kullanmış olan kişiler bu ilacı kullanmamalıdır. Ayrıca alerji ya da ağrı kesici aldıysanız da bu ilaç kullanılmaz.

Gebelik dönemlerinde bu ilacın alınıp alınmaması yönünde henüz bir çalışma olmasa da doktorlar bu ilacın gebeliğin son 3 ayında alınmaması gerektiğini dile getiriyorlar. Emzirme döneminde de doktor tavsiyesi ile alınmalıdır.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir