Düşük Karbonhidrat Diyeti: Ne Yenir ve Nelerden Kaçınılır?

Güzellik Kas 07, 2022 Yorum Yok

Düşük karbonhidratlı bir diyet uygularken kaçınmak yahut sınırlamak ve Aş aş için Besin hususlarının listesine bir göz atın. Düşük karbonhidratlı diyetler, bir kişinin ne kadar karbonhidrat tükettiğini sonlar. Beşerler düşük karbonhidratlı diyetleri uygularken proteinleri, sağlıklı yağları ve zerzevatları karbonhidratlardan daha Çok tüketmeye öncelik veriyor. Bedenin verimli çalışması için gereksinim duyduğu üç Temel besin kümesinden biri karbonhidratlardır. Protein ve yağ öteki ikisini oluşturur. gövde gücünü temel olarak karbonhidratlardan alır. Karbonhidratlar gövde tarafından Çabucak yahut gelecekteki kullanım için dönüştürülür. Araştırmalar, düşük karbonhidratlı diyetlerin kilo kaybına ve sıhhat göstergelerinin güzelleşmesine neden olabileceğini gösteriyor.

Yalın bir sözle, düşük karbonhidratlı bir diyet uyguladığınızda daha Çok protein ve yağ ve daha az karbonhidrat tüketirsiniz. Hiç yahut Fazla az karbonhidrat içeren bu diyetin çok bir hali diyettir. Bununla birlikte, düşük karbonhidratlı diyetlerin tümü ketozis ile sonuçlanmaz.

Düşük Karbonhidratlı Besinler şunları içerir:

1. Bitkisel Olmayan Besin Maddeleri​


Yumurta, et, karides, balık ve deniz eserleri üzere yiyecekler ağırlıkça %5’ten daha az karbonhidrattır. Bu yiyecekler düşük karbonhidratlı bir diyette kalmanızı kolaylaştıracaktır.

2. Meyveler​


Çilek, karpuz, yaban mersini, şeftali ve avokado üzere meyveler karbonhidrat bakımından düşüktür ve bunu listenize ekleyebilirsiniz.

Sınırlandırılacak/ Kaçınılacak Besinler:​

1. Ekmek​


Ekmek bütün dünyada yaygın bir besindir. Somun, simit ve yassı ekmek üzere Türlü biçimlerde mevcuttur. Tam tahıllardan yahut işlenmiş undan üretilsinler, hepsi karbonhidrat bakımından yüksektir. Pirinç, buğday ve yulaf üzere tahıl besinlerinin birden fazla emsal formda karbonhidrat bakımından yüksektir ve düşük karbonhidratlı bir diyet sürdürürken bunlardan kaçınılmalıdır.

2. Makarna​


Makarna Fazla istikametli bir usule sahiptir ve ucuzdur, karbonhidrat oranı Fazla yüksektir. Makarna, Fazla az ölçüde yemediğiniz sürece düşük karbonhidratlı bir diyette önerilmez.

3. Tahıl​


Şekerli kahvaltılık gevrekler karbonhidrat bakımından yüksek olarak kabul edilir. Bu ortada sağlıklı tahıllar bile Fazla Çok karbonhidrat içerebilir. Bu nedenle, makul ölçüde tahıl aldığınızdan yahut düşük karbonhidratlı bir diyette bunlardan kaçındığınızdan emin olun.

4. Meyve suyu​

Meyve suyu değerli vitaminler ve mineraller içerir, düşük lif ve yüksek karbonhidrat içerir, bu da düşük karbonhidratlı bir diyete uymayı zorlaştırabilir.

5. Tatlandırılmış Yoğurt​

Tatlandırılmış yoğurt, lezzetli olmasına ve Çeşitli kullanımlara sahip olmasına karşın, büsbütün düşük karbonhidrat dostu değildir. Yoğurdun tatlılar kadar karbonhidrat içerebilen meyve aromalı, şekerli versiyonları tanınan olsa da, sade yoğurt ekseriyetle daha âlâ bir seçenektir. sade yoğurt tüketebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir