Duşa kabindeki su lekelerinden sıkılanlar, buraya!

Aşk/İlişkiler May 04, 2023 Yorum Yok

Eğer duş kabinlerinizin camlarını temizlemekten sıkıldıysanız, ne kadar temizlerseniz temizleyin kireç lekelerinden kurtulamıyorsanız duş kabinlerinizi temizlemenin en doğal haliyle sizlerleyim. Yalnızca birkaç gereç ile pırıl pırıl yapacağınız duş kabinleriniz üstelik eskisi kadar kolay kirlenmeyecek..

Duş Kabinleri Nasıl Temizlenir?

Sirke ve Karbonat

Birçok alanda kullanılan sirke, Olağan ki temizlikte de epey işimize yarıyor. Biricik başına bile kâfi bir paklık materyali olabilen sirkeyi birde karbonatla birleştirdiğiniz Vakit duş kabinleriniz pırıl pırıl ayna üzere parlayacak.

Yapmanız gerekenler yalnızca Ufak bir kap içerisine bir fincan karbonat koyun ve üzerine bu karbonatı hamursu kıvama getirecek kadar sirke ekleyin, elde ettiğiniz karışım büsbütün homojen bir Vaziyet aldıktan sonra temizlemek istediğiniz bölgeye bir sünger yardımıyla sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Akabinde güzelce yıkayıp kurulayın. Böylelikle duş kabinleriniz hem derinlemesine temizlenmiş olacak hem de her zamankinden Fazla daha geç kirlenecek.

Limon Tuzu

Bildiğiniz üzere limon tuzunu kireçlenen çaydanlıkların içerisine birkaç adet atılıp kaynatıldığı takdirde içindeki bütün kireci söküp atar ve çaydanlığınız tertemiz olur. Bu seferde duş kabinlerinizin paklığında size Yardımcı olacak limon tuzunu hiç hafife almayın derim.

Duş kabinlerinizdeki kireci derinlemesine temizlemek için Gerekli olan materyaller yalnızca 4 tatlı kaşığı limon tuzu, 1 su bardağı su ve sprey şişesi..
Limon tuzu ve suyu yeterlice karıştırın ve sprey şişesine aktarın. Limon tuzlu suyunuzu cam silme deterjanları üzere kullanın ve nihayet olarak duş kabinini Duru suyla durulayın ve kuru bezle leke kalmayacak halde silin. İşte kireç lekelerinden arınmak bu kadar kolay!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir