Doğum Sonrası Sarkan Göbek Nasıl Eritilir?

Güzellik Eki 27, 2022 Yorum Yok

Doğumdan sonra göbek eritme yolları içinde en tesirli olan spordur. Bunun yanında tuz ve şeker tüketimi, karbonhidrat alımı üzere etkenler de göbeğin sarkmasında tesirlidir. Gebelikte bebeğin muhtaçlık duyduğu besinler ve ortam için fazladan kan ve yağ depolamak zorunda olan anne bedeni artık olağana döneceğinden, göbek kısa müddette toparlanacaktır.

Doğum Sebebiyle Sarkan Göbeği Sıkılaştırmak İçin Diyet

Doğum sonrası göbek sıkılaştırma için yapılması gereken diyetin özellikleri şu halde sıralanabilir:

  • Hamileliğiniz boyunca ve sonrasında aldığınız şekerin bebeğe ya da size hiçbir yararı olmadığını unutmayın. Direkt olarak alınan sofra şekeri sütü arttırmaz, doğumu kolaylaştırmaz yahut bebeğe rastgele bir halde sağlıklı bir tesir yapmaz. Sadece boş yere kilo almanıza neden olur. Bu nedenle şekeri büsbütün keserek taze ve kuru meyvelerle yönelin.
  • Beyaz ekmeği de tıpkı şeker üzere bırakın. Günümüzün beyaz ekmeği, içerisinde rastgele bir halde protein bulundurmamaktadır. Yüklü olarak sentetik undan yapılan beyaz ekmeğin yerini tam tahıllı ekmeklerle doldurarak sağlıklı beslenin.
  • Paketli besinleri bırakın. Hazır çorbalarda bile şeker olduğunu ve kıvam arttırıcıların gelişim geriliğine yol açtığını biliyor muydunuz? Paket içerisinde satılan hiçbir şeyi satın almayın.
  • Aşırı tuzdan uzak durun. Bu, ödem toplanmasına neden olarak göbeğinizin şişmesine neden olur.
  • Bir mühlet kırmızı eti kesin. Kırmızı et bel ve göbekte yağlanmaya neden olacaktır.

Doğum Sonrası Sarkan Göbeği Sıkılaştırmak İçin Spor

Spor yapılarak kısa müddette doğum nedeniyle ortaya çıkan göbek toparlanabilir. Bunun için doğumdan sonra sarkan göbeği toparlama hareketleri yapılabilir. Doğumdan sonra sarkan göbek egzersizleri, yüklü olarak mekik gibisi,göbek ve karın bölgesi çalıştıran hareketlerdir. Günlük 30 dakika ile hafif seviyede başlanması gereken hareketler, vakitle hem müddet hem zorluk açısından arttırılmalıdır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir