Dişiliğini Ortaya Koy

Aşk/İlişkiler, Genel, Güzellik Eyl 05, 2022 Yorum Yok

Dişilik ne demektir?

Dişilik sadece kadınlara mahsus olan bir durumdur. Kadın kendi bedeni ve ruhu ile gerçek bir kadındır. Bir kadının seksi giyimli olması ya da havalı olması onun dişilik özelliklerine sahip olduğu anlamına gelmez. Dişilik özelliği bambaşka birşeydir. Kadının bedeni ile ruhunun bütünleşmesi, bir bütünlük sergilemesi durumudur. Sadece seksi olmak anlamına gelmemektedir.

Dişilik beynimizin sağ tarafı gibidir. Yani duyguların hakim olduğu alandır. Erkeklik ise beynimizin sol tarafı gibidir. Duygulardan ziyade mantık ve analitik düşünce ön plandadır. Normal yaşamda nasıl hem sol hem de sağ beynimize ihtiyacımız var hayatta da hem erkeğe hem de kadına ihtiyaç vardır. Kadın ve erkek iki farklı lobdur ama tek bir organdır.

Eğer kişilerde bu enerjiler dengesiz olursa kadınlar yüksek eril enerjisi göstererek dişilik yanını bastırıyor. Tam tersi durumda da erkekler dişilik özelliklerine daha fazla sahip olduklarında eril enerjilerini bastırıyorlar. Bu durumda kişilerin hem bedenen hem de ruhsal olarak huzursuz hissetmelerine neden olur. Bu denge önemlidir ve bozulmamalıdır.

Erkeksi yanı güçlü kadınlar daha sert görünürler ve konuşmalarında sert bir tavır vardır. Beden dili de davranışları da serttir. Erkeklerde dişilik yanı daha güçlüyse o zaman bu erkeklerin tavırlarında yumuşaklık vardır. Daha duygusal ve hisli davranırlar. Bunun nedeni beynimizin hangi tarafını daha çok kullandığımızdır. Eğer kullanmamız gereken yerin tersini kullanıyorsanız o zaman denge bozuluyor.

Biz erkeklere eril yanlarını dengede tutmalarını öneriyoruz. Kadınlara da dişil yanlarını dengede tutmalarını öneriyoruz.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir