Değişken havalarda hastalıktan korunun!

Genel May 19, 2023 Yorum Yok

Havaların bir sıcak bir soğuk değişken durumu bizi de etkiliyor natürel. Boğaz ağrılarıyla gelen hastalığı hiç ilerlemeden babaanne metoduyla Geri göndermenin birkaç prosedürünü sizlerle paylaşıyorum, hazırsanız buyurun bakalım.

Doğru yiyecekler, Müsait sıcaklıkta tüketilirse ne ala Öbür ne ister bu hasta.

Baharatlı Çay

Limon, bal, 1 tatlı kaşığı Acı pul biber, naneyi bir hoş kaynatıp demlendikten sonra ılınmaya bırakalım ve ılındıktan sonra içelim. Boğaz ağrılarınızın hafiflediğini birinci yudumda hissedeceksiniz.

Zerdeçal ve zencefilli bal

2 Yemek kaşığı balın içerisine birer çay kaşığı zencefil ve zerdeçal ekleyin ve Çabucak yutmadan boğazınızdan yavaşça kaymasını sağlayarak tüketin ve bitti. Şifa yükleniyor..

Elma sirkesi

İçerisinde bulunan yüksek ast sayesinde bakterileri öldüren özelliğe sahip olan sirke, boğaz ağrıları için birebir tahlil olabilir. Olağan keskin tadı ve kokusundan Dolayı içmek istemiyorsanız bir alternatifim var. 1 Yemek kaşığı bal ile 2 Yemek kaşığı sirkeyi karıştırın ve o denli için ya da bu karışımı 1 bardak ılık su ile karıştırıp içebilirsiniz.

Adaçayı

Adaçayının tahriş olmuş boğazı uygunlaştıran hususları sayesinde, boğaz ağrılarından çarçabuk kurtulabilirsiniz. Hamilelik periyodunda olanlar için mutlaka içilmemesi önerilir, fetus için ziyanlı olabilir.

Gargara

Bu işin en kritik noktası gargara. Günde üç Kez tuzlu ılık suyla yaptığınız gargara boğazınızda ki iltihabı kurutarak boğaz ağrılarınızı ortadan kaldıracaktır.

  nihayet olarak ne yiyip içerseniz için, boğaz ağrılarınızın olduğu periyotta Fazla sıcak ya da Fazla soğuk yiyip içmemeye efor edin. Yedikleriniz ılık olmalı ki daha Çok tahriş olmasın boğazınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir