Cilt Orucu: Bilmeniz Gereken Her Şey

Güzellik Oca 16, 2023 Yorum Yok

İşte en yeni Cilt bakımı trendi Cilt orucu (skin fasting) hakkında bilmeniz gereken her şey. Yenilenme ve detoks, yani en nihayet Cilt bakımı trendi, Cilt orucunu bünyesinde barındırıyor. sıhhat ve iyilik Laf konusu olduğunda hepimizin bir sıfırlama düğmesine gereksinimi vardır. Her ne kadar ihtimamlı 10 adımlı Cilt bakımı rejimi sevilse de, kimi Biricik yapmamız gereken Geri çevirmek ve cildimize minimalist bir yaklaşım benimsemek. İşte Cilt orucu hakkında bilmeniz gereken her şey.

Cilt Orucu Nedir?​


Cilt orucu uygulaması kolaydır. Parlayan ve dolgun bir cilde kavuşmak için yapmanız gereken Biricik şey Cilt bakım eserlerini günlük rutininizden kademeli olarak çıkarmak. Bu en yeni Cilt bakımı trendinin ardındaki anne fikir, cildinizin soluk almasına ve rahatlamasına müsaade vermektir. Bu kadar Fazla Cilt bakım eseri kullanmadığınızda, cildiniz doğal olarak kendini yeniler ve düzgünleştirir. Ayrıyeten rastgele bir Cilt bakım eserinin Yan tesirlerini tedavi etmenin tesirli bir yoludur. Süreç kolaydır, lakin harici eserleri rutinimizden yavaş yavaş adım adım çıkardığımız ve cildimizdeki doğal yağların sihirlerini yapmasına müsaade verdiğimiz için Vakit alır.

Cilt Orucu Nasıl Uygulanır?​

Bunu denemeden Evvel dikkatli olmalısınız ve ciltte rastgele bir kızarıklık yahut tahriş yaşarsanız dermatoloğa danışmak en uygunudur. bütün eserleri rutininizden büsbütün çıkarmak yerine, cildiniz yeni rutine alışana kadar her seferinde bir eseri yavaş ve istikrarlı bir biçimde çıkarmanız gerekir. hisli cilde sahip şahıslar ekstra dikkatli olmalı ve Cilt orucunu rejimlerine kademeli olarak iç etmelidir.

Fakat, bu yeni modanın gerisinde pek Fazla sallantılı ilim var. Buna ‘moda’ dememizin nedeni, bunda ihtilal niteliğinde bir şey olmamasıdır. Cilt bakım eserlerini ve günlük makyaj seanslarını azaltmak, çağlardan beri dermatologlar tarafından tavsiye edilmektedir. Dahası, Fikir ‘detoks’ kavramı etrafında inşa edilmiştir. Cildiniz için detoks diyetleri üzere çalışır.

Cilt orucu, karşı karşıya olduğunuz Cilt problemlerine bağlıdır. İnternette, Cilt orucu ‘cildimizi kendi sebumunu üretmesi için yine eğitmenize’ Yardımcı olabileceğine dair Çeşitli argümanlar var. Bununla birlikte, kuru ciltten muzdaripseniz, güneş hasarına maruz kalma, egzama ve dehidrasyon üzere birçok neden vardır ve bu, nemlendirme rutininizi durdurduğunuzda hızlanacaktır. Bu üzere durumlarda Cilt orucu cildiniz için daha ziyanlıdır.

Cilt bakımı orucu inançlı midir?​

Çoğu insan için Cilt bakımı orucu rastgele bir Önemli yahut ziyanlı sonuca yol açmaz; lakin cildinize istemediğiniz Gereksiz gerilim ekleyebilir. Ayrıyeten Cilt orucunu denerseniz, bunun bir tıp uzmanının rehberliğinde yapılması gerekir. Cilt bakım eserlerini kullanmayı bırakma sürenizin, kullandığınız var ilaçlara ve eserlere nazaran değişmesi gerekebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir