Çekin Şu Üçüncü Kişileri Aradan

Aşk/İlişkiler, Genel Eyl 01, 2022 Yorum Yok

İlişki iki kişiliktir. Bunu derken dilimizde tüğ bitti ama bazıları hala anlamamakta ve yaşanan ilişkilere burnunu sokmaya devam etmektedir. İlişki iki kişiliktir ve 3. kişilere de susmak ve kenara çekilip oturmak düşer.

İlişkileri Korumak

İki kişinin yaşadığı ilişkiye ve mutluluğa o kadar kafayı takarız ki onların ilişkilerine girerek hiç gereği olmayan yorumlar yapar ve hiç gerek yokken ortamı bozarız. Oysa hiç kimsenin bir ilişki boyunca bırakın araya girmesine, yorum dahi yapmaya hakkı bulunmamaktadır. Bazı insanlar kendisi mutsuz olduğu için etrafı da mutsuz olsun ister. Onların mutluluğu göze gelir ve sürekli birileri araya girmeye çalışır. Arkadaşlar bir yandan eş, dost, çevre bir yandan…

Bir ilişkiye başlamaya bir kadın ve bir erkek karar verir. Ancak bazıları işgüzardır ve ilişkinin sonunu getirmede karar mercii kendini görür. Kişilerin arasına girerek kişileri ve ilişkileri yıpratır. Üstelik yaptığını meziyet sanarak üste çıkmaya çalışır. Bir ilişkide 3. kişiye yer yoktur. Hala orayı burayı yararak kendine yer açmaya çalışanlara tek kelime etmek istiyoruz: Defolun!

Bunu diyemeseniz de sizin de bu cümleyi ara ara ilişkinize giren insanlara söylemek istediğinizi biliyoruz. Biz de sizden cesaret alarak bu cümleyi çok rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Maalesef toplumumuzda ilişkilere dair çok fazla yorum yapan insanlar bulunmaktadır. Anneler, babalar, kardeşler, halalar, dayılar, yengeler…… Bu liste böyle uzar gider. Hele hele kıskanç arkadaşlarınız varsa hiç çekilmez.. Sürekli ilişkide açık noktalar yakalayıp bu noktalardan içeri sızma peşindedirler. Siz bu konuda uyanık davranın ve çok ısrarcılarsa onlara şunu deyin: Defolun ilişkimizden… İyi gelecektir..

Anneniz, babanız her kim olursa olsun mutlu olacağınız gün gibi belli olan insanlarla aranızı bozmaya çalışıyorsa kesinlikle sizin iyiliğinizi düşünmüyordur. İyiliğinizi düşünmeyen birine de hayatınızda yer vermeyin.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir