Benzoxin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Güzellik Şub 22, 2023 Yorum Yok

Benzoxin krem, oksolamin ismi verilen bir antibiyotik etken unsur içeren bir topikal ilaçtır. Benzoxin krem, Cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Benzoxin krem, hafif yahut orta dereceli Cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Bu enfeksiyonlar ortasında sivilce, deri yaraları, kepek, egzama ve öteki kimi Cilt enfeksiyonları sayılabilir. Benzoxin, bakteriyel enfeksiyonları tedavi eder ve enfeksiyonun yayılmasını önler.

Benzoxin krem, ekseriyetle günde 1-3 Defa uygulanır. Uygulama sıklığı, enfeksiyonun şiddetine ve hekiminizin tekliflerine bağlı olarak değişebilir. İlacı kullanmadan evvel, hekiminizin tekliflerini dikkatle takip etmeniz değerlidir.

Benzoxin krem, çoklukla Yan tesirleri az olan bir ilaçtır. Lakin, kızarıklık, kaşıntı, yanma hissi, şişme yahut döküntü üzere ciltte tahrişe neden olabilecek Yan tesirler görülebilir. Şayet rastgele bir Yan tesir görürseniz, ilacı kullanmayı bırakın ve hekiminize danışın.

Benzoxin krem nasıl kullanılır?​

Benzoxin krem, Cilt enfeksiyonları üzere lokal enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotik kremidir.

Benzoxin kremi direkt enfekte olan bölgeye uygulamak gerekir. Uygulama öncesinde Cilt temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Krem, enfekte bölgeye ince bir katman halinde sürülür ve yavaşça ovulur.

Benzoxin krem, tipik olarak günde 1-3 Sefer kullanılır. Uygulama sıklığı, enfeksiyonun şiddetine ve hekiminizin tekliflerine bağlı olarak değişebilir. Kremi kullanmadan evvel, hekiminizin tekliflerini dikkatle takip etmelisiniz.

Benzoxin kremi kullanırken, ekseriyetle Yan tesirler oluşmaz. Fakat, kızarıklık, kaşıntı, yanma hissi, şişme yahut döküntü üzere ciltte tahrişe neden olan Yan tesirler görülebilir. Bu durumda, ilacı kullanmayı bırakın ve hekiminizle görüşün.

Benzoxin krem sivilceye yeterli gelir mi?​

Benzoxin krem, ciltteki ve akne sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir topikal ilaçtır. İlacın etkin bileşeni olan benzoyl peroksit, ciltteki yağ bezlerinin salgıladığı yağı kurutarak sivilce oluşumunu önler ve Mevcut olan sivilceleri azaltır.

Benzoxin kremi, sivilce ve akne tedavisinde tesirli bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, ilacın kullanımı sırasında ciltte kuruluk, tahriş, kızarıklık, soyulma ve kaşıntı üzere Yan tesirler görülebilir. Bu Yan tesirlerin Önemli olması durumunda, hekiminizle konuşarak ilacı kullanmayı bırakmanız yahut dozunu azaltmanız gerekebilir.

Benzoxin kremi kullanırken, Cilt bakımınıza dikkat etmek ve güneşe karşı korunmak kıymetlidir. Ayrıyeten, benzoxin kremi Öbür Cilt eserleri ile Bir arada kullanırken, hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Benzoxin Yan Tesirleri, Ziyanları Nelerdir?​

Benzoxin krem, sivilce ve akne tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. İlacın etkin bileşeni benzoyl peroksit, ciltteki yağ bezlerinin salgıladığı yağı kurutarak sivilce oluşumunu önler ve Mevcut olan sivilceleri azaltır.

Bununla birlikte, Benzoxin krem kullanımı sırasında birtakım Yan tesirler görülebilir. Bu Yan tesirlerin kimileri şunlardır:

  • Kuruluk
  • Kaşıntı
  • Kızarıklık
  • Kabuklanma
  • Soyulma
  • Hassasiyet
  • Alerjik tepkiler (örneğin, deride şişlik, döküntü, kaşıntı)

Bazı kullanıcılarda, ilaç cildi Fazla Çok kurutabilir ve ciltte tahrişe neden olabilir. Ayrıyeten, ilaç kullanırken cildinizin güneşe karşı daha hisli hale gelebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle, Benzoxin krem kullanırken güneş gözetici bir krem kullanmak değerlidir.
Şayet Benzoxin krem kullanımı sırasında cildinizde şiddetli Yan tesirler görürseniz yahut alerjik bir tepki yaşarsanız, Çabucak hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir