Batıklar İçin Kesin Tedavi Yolları

Güzellik Eki 26, 2022 Yorum Yok

Batıkları tedavi etmek ve batık tüylerin önünü alabilmek için çeşitli prosedürler vardır. Bu yolları deneyerek batık tüylerden kurtulmak ve cildinizde oluşacak hasarları en aza indirmek mümkün olmaktadır. Batık kılların çıkarılmasında cımbız kullanımı ciltte enfeksiyon ve yara oluşumuna sebebiyet verebileceği için tavsiye edilmemektedir.

Batık Tüylerle Savaşmak İçin Tesirli Yöntemler

Batık tüylerle savaşmak için tesirli olacak yolların başında cildin tertipli bir halde meyyit hücrelerden arındırılmasını sağlamak gelir. Batık tüylerin oluşumunu engellemek için tüyleri almaya başlamadan evvel cildin nemlendirilmesi gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Batık tedavisinde uygulanan tesirli sistemlerden birisi de kızarmış soğan uygulaması olmaktadır. Küçük bir adet kızarmış soğan hafif sıcaklık halinde iken batığın oluştuğu bölgeye konarak batık kılın yüzeye çıkması sağlanabilir.

Vajina Batık Kıl Oluşum Nedenleri

Tüy alma sistemlerinin yanlış uygulanması vajinada batık kılların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Vajinada batık kıl oluşumuna davetiye çıkaran tüy alma formülleri;

  • Jilet kullanarak tüy alınması
  • Tüy dökücü kremler kullanılması
  • Ağda kullanımı ile tüyler alınırken yanlış uygulanan kullanım biçimleri batık kıl oluşumuna sebep olmaktadır.

Vajinada oluşan batık kılları tedavi etmek için tertipli olarak uygulanacak metotlar;

  • Aloe vera jeli
  • Ilık suda bekletildikten sonra kullanılacak poşet çay
  • Ufak bir ölçü bal
  • ! bardak suya 1 kaşık karbonat karıştırarak

Vajinada batık kıl olan bölgeye uygulamak gerekir. Bu teknikleri vajina bölgesine nizamlı olarak uygulayan bireyler batık kıl tedavisinden olumlu sonuçlar alarak batık kıldan kurtulacaklardır. Ayrıyeten batık kıl oluşumunu engellemek için peeling yapmak yararlı olmaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir