Baby shower nedir?

Anne/Çocuk, Genel Eki 02, 2022 Yorum Yok

Son zamanlarda, oldukça sık duyduğumuz ama kesin sonuca varılamayan Baby shower nedir ? sorununa cevap bulacağız. Herkesin duyduğu ama kesin cevapların bulunamadığı bu olayı irili ufaklı inceleyip, bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Öncelikle, Baby shower; yeni anne olacak adayların en yakın arkadaşları tarafından yapılır. Temel olarak, ihtiyaç giderme ve eğlenme günü olarak aktarabiliriz. Dikkat etmeniz gereken nokta, baby shower’ı anne adayları değil, arkadaşlarının düzenleyip yapacağı olmalıdır. Baby shower; anne adayının ve çocuğun ihtiyaçlarını hediye şeklinde arkadaşlarının toparlayıp, güzel bir mekan seçerek, parti tadında geçirilecek o günde takdim edilmesi olayıdır. Yani, birçok hediyeyi alıp, direk olarak anneye vermekle bu işlem gerçekleştirilmiyor.

Baby Shower Nedir, Nasıl Yapılır?

Baby Shower nedir ve nasıl yapılır sorusunun cevabına ise; nasıl yapılırla devam edelim. Baby shower, ister ev isterseniz de dışarıda bir mekan seçilmesi sonucunda yapılabilir. Mekanın baştan aşağı süslenmesi ve anne adayına sürpriz şeklinde yapılması önemlidir. Mekan seçimini ise, davet edilecek kişi sayısı ve alacağınız hediyelerin boyutu belirleyecektir. Yani çok davetliniz olacaksa, büyük bir mekan seçmelisiniz. Eğer eviniz yeteri kadar büyükse, mekan seçimine gerek kalmaz. Hediye alımında ise; bir liste çıkartmanız oldukça önemlidir. Bu listede, her bütçeye uygun hediyeler bulunmalıdır. 200 TL’den 10 TL’e kadar birçok hediyeyi bu listeye yazabilirsiniz. Listede, annenin ve çocuğun ihtiyaçlarının yer alması önemlidir. Tüm ihtiyaçlarını aldıktan sonra, hazırlanan mekana getirilen anne adayıyla, güzel bir gün geçirmeniz ardından hediyeler verilir. Bugün içerisinde, anneye hiçbir şekilde masraf yaptırılmaması gerekir. Bir adet menüye ihtiyacınız olacaktır. Bu menüyü ise, normal çay partilerinden esinlenerek hazırlayabilirsiniz. Yani kısır, pasta, çörek gibi hamur işlerini hazırlayabilirsiniz. Ancak, bir adet yaş pasta ile günü süslemeniz gerecektir. Ayrıca, bugün içinde çeşitli oyunlar oynanabilir. Misafirlerle ilgili oyunlarda küçük hediyeler verilerek, herkesin mutlu olması sağlanacaktır. Oyunlara şu şekilde örnekler verebiliriz;

Bez Bağlama oyunu için ekipler gerekir. Misafir sayısına göre, 2 veya 3 erli gruplar olabilir. Bu grupların her birine tuvalet kağıdı rulosu verilerek, bez bağlamaları istenir. En güzel bağlamayı yapana ise hediyeler verilir. Bebek maması tatma oyunuyla da, herkesin bebek mamalarını tatması istenir ve içinde ki sebzeleri söylemeleri istenir. Doğru bilene hediyeler verilebilir.

Baby Shower nedir şeklinde ki sorulara ulaşmak için, uzun araştırmalara gerek yoktur. Sitemizi takip ederek, ürünler ve hediyelere ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir