Anne Karnında Bebeğin Saçları Ne Vakit Çıkar?

Anne/Çocuk, Aşk/İlişkiler, Cinsellik, Gebelik, Genel, Güzellik, Moda, Sağlıklı Yaşam Eki 26, 2022 Yorum Yok

Anne karnında bebeğin gelişimi özellikle anneler tarafından en çok merak edilen bahislerden bir adedidir. Bebeğin anne karnında gelişimi epey mucizevi bir süreçtir. Bebeğin saçları ne vakit çıkar üzere merak edilen bir sorunun yanıtı ise hamileliğin üçüncü ayından itibaren olacaktır.

Bebeğin Doğumdan Sonra Saçlarının Durumu

Bebeğin saçlı doğup doğmayacağı nasıl anlaşılır üzere bir soruya net bir karşılık verilmesi mümkün olmayabilir. Zira ultrasonda saçların gözükmesi ince yapısından ötürü hayli zordur. Günümüz teknolojisi ile ayrıntılı formda görülebilen ultrasonlar bebeğin saçları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi verse de doğumdan sonra bebeğin saçlarının durumu net olarak bilinememektedir.

Anne Karnında Bebeğin Gelişimi

  • Hamileliğinizin ikinci ayında bebeğiniz şimdi bir çilek büyüklüğündedir. El ve ayakları yeni yeni besbelli olmaya başlamıştır.
  • Hamileliğinizin üçüncü ayında bebeğinizin yüzü belirginleşmeye başlar. Uzunluğu yaklaşık 6 santimetreye ulaşır. Organların şekillenmeye başladığı bu periyotta bebeğinizin saç folekülleri de oluşmaya başlamaktadır.
  • Hamileliğinizin dördüncü ayında kulak ve tırnaklar dahil olmak üzere bebeğinizin tüm organlarının oluşumu tamamlanır. Ultrasonda bebeğin saçları şimdi gözükemez zira bu devirde ince ince çıkmaya başlamıştır.
  • Hamileliğinizin beşinci ayında bebeğiniz bol bol tekme atmaya başlayacaktır. Göz kapakları gelişim gösterir ve beyni önemli derece gelişir. Bu periyotta bebeğinizin ince saçları git gide çoğalmaya başlayacaktır.
  • Hamileliğinizin altıncı ayında bebeğinizin saçları uzamaya devam eder ve tartısı yaklaşık 800 ila 900 grama ulaşır.
  • Hamileliğinizin yedinci ayında bebeğiniz yaklaşık 35 santimetre uzunluğa ulaşmaktadır. Bu periyotta cildi kırışık ve kırmızıdır.
  • Hamileliğinizin sekizinci ayında bebeğinizin hareketleri daha fazla hissedilir hale gelmektedir. Sesleri duyabilmeye ve reaksiyon vermeye başlayacaktır. Bu periyotta bebeğinizin yükü 2 kilogramı geçebilmektedir.
  • Hamileliğinizin dokuzuncu ayında ise bebeğinizin uzunluğu yaklaşık 50 santimetreye ulaşır. Yeterlice büyüdüğü için hareket alanı kısıtlanacaktır ve eskisi kadar tekme atamaz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir