Ana Kadın | Annelere özel kadın sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Anne/Çocuk
  4. »
  5. Anne karnında bebeğin kafatası, iskeleti ve kemikleri nasıl gelişir?

Anne karnında bebeğin kafatası, iskeleti ve kemikleri nasıl gelişir?

admin admin -
55 0

Anne karnında bebeğin kafatası, iskeleti ve kemikleri nasıl gelişir diye merak ediyorsanız okumaya devam edin. Doğumda, yeni doğan bebeğinizin iskeleti hala üretim evresindedir. Aslında, yetişkinliğe kadar (20 ıslak civarında) tam olarak gelişmeyecektir. Bebekler 275’ten Çok kemikle doğar, fakat yetişkinlerde yalnızca 206 kemik vardır. Bunun nedeni, yeni doğan bebeğinizin kemiklerinin birçoklarının bu Kıymetli büyüme yıllarında birbiriyle kaynaşmasıdır.

Bebek kemikleri nasıl oluşur?​

Hamileliğinizin birinci günlerinde, bebeğinizin kemiklerinin her birinin Temel çizgileri, Türlü genlerden gelen talimatlara nazaran oluşturulur. Yaklaşık 7 haftalık Hamile olduğunuzda, bebeğinizin bütün iskeletinin haritası hazırlanmış olur. Birden fazla kemik, sonunda kemiğe dönüşen Misli lakin bükülebilir bir doku olan kıkırdak olarak başlar. (Yetişkinler, temel olarak eklemlerinde bir ölçü kıkırdak meblağlar.) Lakin kafatası, köprücük kemiği, birtakım Çehre kemikleri ve pelvisin kısımları üzere yassı kemikler, zar ismi verilen ince doku kılıfları olarak başlar.

bütün kemikler, ossifikasyon ismi verilen bir süreçte birebir halde gelişir. Yaklaşık 10. haftada kemik dokusu kıkırdak yahut zar formunda oluşmaya başlar. Akabinde, bedeninizde depolanan ve yediğiniz yiyeceklerle doldurulan mineraller olan kalsiyum ve fosfat dokuyu sertleştirmek için eklenir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir