Genç Cildi Teşvik Eden Mutlaka Sahip Olması Gereken Cilt Bakım Ürünleri

Genç Cildi Teşvik Eden Mutlaka Sahip Olması Gereken Cilt Bakım Ürünleri

Anne/Çocuk, Genel, Güzellik Eyl 15, 2022 Yorum Yok

Mükemmel genç bir cilde ulaşmak için Hyaluronik asit, Retinol ve C Vitamini gibi bileşenler içeren yüksek kaliteli cilt bakım ürünlerine yatırım yapmanız gerekir. Peki hangileri en iyisi? Her bir bileşenin farklı faydalarına bakalım. Hangisinin sizin için en uygun olduğunu keşfetmek için okumaya devam edin. Ayrıca, bugün mevcut olan en iyi ürünlerin kısa bir açıklaması için okumaya devam edin.

Hiyalüronik Asit

Hyaluronik asit kullanımı cilt sağlığına fayda sağlayabilir ve ayrıca artrit dahil çeşitli tıbbi durumları tedavi edebilir. Ancak, bu maddeyi almaya başlamadan önce bir sağlık uzmanına danışın. Güvenli ve kayıtlı bir formülasyon seçmek önemlidir. Alerjiniz varsa, glüten, süt ürünleri, yumurta ve kümes hayvanları gibi bileşenler içeren ürünleri kullanmaktan kaçınmanız önemlidir. Ayrıca son kullanma tarihi geçmiş hyaluronik asit ürünlerini kullanmaktan kaçınmalısınız.

Yaşlandıkça vücudumuzdaki hyaluronik asit giderek azalır. Ancak sağlıklı alışkanlıklar edinerek seviyenizi yüksek tutabilirsiniz. Diyetinize magnezyum ve çinko gibi mineraller de ekleyebilirsiniz. Ek olarak, güneşe maruz kalmayı sınırlandırmalısınız. Güneş, her ikisi de cildinizin sağlığına zararlı olan hiperpigmentasyona ve sarkmaya neden olabilir. Hyaluronik asit, cildinizin nem bariyerini geri kazanmaya ve genç bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.

C Vitamini

Günümüz dünyasında askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, güçlü antioksidan özellikleri ve diğer birçok sağlık yararı nedeniyle cilt bakım ürünlerinin temeli haline gelmiştir. C vitamini en çok portakal, limon ve greyfurt gibi narenciye gıdalarında bulunur. Topikal faydaları eşit derecede etkileyici olduğu için faydaları vücutla sınırlı değildir. C vitamininin cilt bakımındaki faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.
Genç Cildi Teşvik Eden Mutlaka Sahip Olması Gereken Cilt Bakım Ürünleri
C vitamini içeren en popüler ürünlerden biri, ölü deri hücrelerini nazikçe pul pul dökmek için tetraheksildesil askorbat ve glikolik asitteki vitaminin %15’ini içeren Sunday Riley C Vitamini Serumu’dur. İçeriğinde ayrıca serbest radikal hasarıyla savaşan antioksidanlar ve hyaluronik asit bulunur. Daha uygun fiyatlı bir seçenek için La Roche-Posay %10 Saf C Vitamini Serumunu düşünün. Her iki ürün de etkilidir ve cildi korur.

Glikolik Asit

Glikolik asit, cildi gençleştiren ve nemi ve parlaklığı korumasına yardımcı olan doğal bir eksfoliyandır. Tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir ve cilt bakım rutininizin önemli bir parçasıdır. Bu asidi yüz cilt bakım rutininizde kullanmak, batık tüyleri önlemeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda cildinizin esnekliğini de artırır. Kıl kökleri ölü deri hücreleriyle tıkandığı için batık kıllar görünebilir.

Glikolik asit, kolajen ve elastin üretimini uyararak cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan çok görevli bir AHA’dır. Cildinizi aydınlatmak, sivilceleri tedavi etmek ve kolajen üretimini artırmak için iyi bir seçimdir. Diğer AHA’ların aksine, glikolik asit çoğu cilt tipi tarafından iyi tolere edilir ve günlük kullanım için uygundur. Özellikle yüzünüzde kullanmaya yeni başladıysanız, %2 glikolik asit içeren nazik bir temizleyici ile başlamanız tavsiye edilir.

Retinol

Retinol, cilt bakım ürünlerinde, ciltteki kolajen üretimini artıran ve ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltan güçlü bir bileşendir. Ayrıca cildin hücresel yenilenmesini teşvik ederek daha pürüzsüz, daha parlak ve daha genç görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda harika bir antioksidandır. Dr. Luigi L. Polla tarafından kurulan yaşlanma karşıtı cilt bakım serisi Alchimie Forever, retinolün cildinizi her zamankinden daha genç gösterdiğini iddia ediyor!

Retinol, çok çeşitli konsantrasyonlarda mevcuttur ve çoğu cilt tipi için yüzde 0,25 en iyi bahistir. Bununla birlikte, buna duyarlıysanız, daha yüksek bir konsantrasyon kullanmanız gerekebilir. Cilt tipiniz için doğru konsantrasyon biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak bu bileşenin çoğu cilt tipinde iyi çalıştığı kanıtlanmıştır. Neyse ki, çoğu cilt tipi için aşırı derecede tahriş edici olmadığı için daha genç, daha güzel bir cilt arayan herkes için vazgeçilmez bir cilt bakım ürünü haline gelir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir