Duş Jeli Seçimi Ve Kullanımı

Genel, Güzellik, Sağlıklı Yaşam Eyl 06, 2022 Yorum Yok

Eskiden temizlenmek ve güzel kokmak için doğal sabunlar kullanırdır. Bu yöntem artık tarihe karıştı ve sabunların yerini duş jelleri aldı. Sabunların tek kokusunun yanı da şimdi narlı , kivili, elmalı, kahveli hatta, çikolatalı duş jelleri tercih edilir oldu. Duş jelleri hayatımıza girdi ama bir çok duş jeli kullanımında önemli hatalar yapıyor. Bu yazımızda duş jelinin seçimi ve nasıl kullanılması gerektiği konularından kısaca bahsedeceğiz.

Duş Jeli Kullanımı

Her şeyden önce duş jeli seçerken ten rengimize ve dokumuza uygun bir koku ve duş jeli seçmeliyiz. alacağımız duş jelinin içeriğini mutlaka kontrol etmeliyiz. Duş jelimizi alırken PH değirini mutlaka kontrol edin çok yüksek değerli ph değerli duş jellerini almayın ve kullanmayın .Duş jelinizin içinde kimyasal madde olup olmamasına dikkat edin. Cildiniz bazı kimyasallara alerjik reaksiyon gösterebilir bu nedenle duş jeli içinde ki maddelerin kontrolü çok önemlidir.

Bunun duşunda açık tenli insanların çiçek ve meyve kokuları tercih etmeleri gerekir. Esmer tenliler kahve Hindistan cevizi ve çikolata tercih edebilirler. Tüm bunların yanı sıra duşta duş jelini doğrudan vücudunuza değil lif yada kesenin üzerine yeterli miktarda alın ve köpürterek vücudunuza uygulayın. Çok fazla duş jeli kullanmak egzama gibi cilt hastalıklarına neden olabilir. Bunun beraberinde duş jelinin kokusu üzerinizde kalması için mutlaka boyun ve göğüs üzerinizi bol köpürtün.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir