Doğum Sonrası Bakım Önerileri

Gebelik, Güzellik, Sağlıklı Yaşam Ağu 17, 2022 Yorum Yok

DOĞUM SONRASINDA BAKIM ÖNERİLERİ

 Doğum sonrasında birçok hormon değişir ve hormonlarda hareketlilik meydana gelir. Hem fiziksel hem ruhsal birçok değişim söz konusudur. Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra sporla eski fiziğinize geri dönmek mümkün. Cildiniz hamilelik esnasında kurur ve çatlar bu kurumalar ve çatlamalar için bol E vitamin içerek kremler kullanmak gerek.

Hem bedeninize hem yüzünüze bu süreci atlatana kadar sıklıkla uygulamak daha nemli pürüzsüz bir tene sahip olması açısından gereklidir. Sivilce sorununuz var ise doktorunuzun önereceği antibiyotik kremleri kullana bilirsiniz eğer ağız yolundan ise emzirme döneminin bitiminden sonra kullanabilirsiniz.

Genelde ağız dudak yanak boyun da lekelenmeler oluşabilir fakat doğumdan belli bir süre sonra geçer bu lekelenmeler hamilelik süresi boyunca 30 faktör korumalı güneş kremleri kullanılması gerekir.

Çatlak oluşumu ve yarıklar için doktorun önereceği kremleri kullanmalısınız tamamen geçmesi mümkün değildir ama renkleri beyazlaşır. Beyaz hale gelen lekeler ve yarıklar lazer yöntemi ile en aza indirgenir. Hamilelik sonrasında saç dökümü can sıkıntısı yapabilir. Ama hamilelik esnasında çıkan saçlar durumu dengeler hem rahatlık bakımından hem de pratik olması bakımından kısa saç kullanmak yararınıza olacaktır.

Hamilelik sonrasında yorgunluk depresyon olması ihtimali ile  rahatınıza uygun biçimde eviniz ve masaj salonlarında kendinize uygun rahatlayacağınız bedeninizi ve zihninizi rahatlatan masajlar iyi gelecektir. Hamilelik sonrasında alınan kiloları ise bol su içerek ve dengeli  düzenli besleyerek kısa sürede verebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir